Dokument jest zablokowany przed edycją!;/

Wyswietla mi się taki komunikat jak próbuje coś zmienić w dokumencie.Obojętnie czy jest to Word czy Excel czy Power Point.Wszystko jest na szaro,nic nie moge zapisać, nic zmienić…:frowning:

Słyszałam że Office mógł przestać działać, bo juz jest nieważny czy coś takiego,tylko że ja nie mam już płyty z instalką:(i nie moge pisac dalej pracy…nie wiem czy mozna inaczej rozwiązać ten problem…

Z góry dzięki za radę.

być może office nieaktywowany, skończyły się dni do aktywacji i została aby opcja do przeglądania dokumentów

a w Windowsowym notatniku nie da się otworzyć? gdyby tak to mogłabyś skopiować treść i przenieść na jakiś nośnik i na innym kompie lub po przeinstalowaniu offica “obrabiać”.

Ke? Dokumenty Office otwierać w Notatniku? Nic ciekawego by z tego nie wyszło :slight_smile:

A do Ewy: skoro sprawa jest pilna a jak rozumiem legalizacja MSO nie wchodzi w grę (koszty?) to najszybciej poradzisz sobie ściągając i instalując OpenOffice. Nawet jeżeli zdarzą się jakieś problemy związane z niepełną kompatybilnością między tymi pakietami (choć nie powinny jeżeli nie stosujesz jakichś bardzo wyrafinowanych tabel i/lub pozycjonowania obiektów czy makr) to poprawienie tego ko kwestia kilku chwil.

czy ten dokument jest może na dysku sieciowym ?? może mieć ustawione tylko do odczytu. Taki plik należy pierw zapisać na swój dysk i potem go uruchomić i będzie można go edytować

oczywiście jeśli ewa23 ma możliwość zainstalowania Open Office, a nie ma jakichś skomplikowanych układów tabelaryczno - pozycjonowanych to jest to najlepsze wyjście ale jeśli tak to może być różnie mam tego opena i jak przynoszę dokumenty z pracy pisane w MS Office to trzeba się czasem trochę napracować ale to chyba najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji. Notatnik to doraźna i natychmiastowa pomoc.