Dokument jest zablokowany przed edycją!;/

(Evelinag) #1

Wyswietla mi się taki komunikat jak próbuje coś zmienić w dokumencie.Obojętnie czy jest to Word czy Excel czy Power Point.Wszystko jest na szaro,nic nie moge zapisać, nic zmienić..:frowning:

Słyszałam że Office mógł przestać działać, bo juz jest nieważny czy coś takiego,tylko że ja nie mam już płyty z instalką:(i nie moge pisac dalej pracy..nie wiem czy mozna inaczej rozwiązać ten problem..

Z góry dzięki za radę.

(bartus2003) #2

być może office nieaktywowany, skończyły się dni do aktywacji i została aby opcja do przeglądania dokumentów

(Ferdek31) #3

a w Windowsowym notatniku nie da się otworzyć? gdyby tak to mogłabyś skopiować treść i przenieść na jakiś nośnik i na innym kompie lub po przeinstalowaniu offica "obrabiać".

(goomish) #4

Ke? Dokumenty Office otwierać w Notatniku? Nic ciekawego by z tego nie wyszło :slight_smile:

A do Ewy: skoro sprawa jest pilna a jak rozumiem legalizacja MSO nie wchodzi w grę (koszty?) to najszybciej poradzisz sobie ściągając i instalując OpenOffice. Nawet jeżeli zdarzą się jakieś problemy związane z niepełną kompatybilnością między tymi pakietami (choć nie powinny jeżeli nie stosujesz jakichś bardzo wyrafinowanych tabel i/lub pozycjonowania obiektów czy makr) to poprawienie tego ko kwestia kilku chwil.

(Paluszekmich) #5

czy ten dokument jest może na dysku sieciowym ?? może mieć ustawione tylko do odczytu. Taki plik należy pierw zapisać na swój dysk i potem go uruchomić i będzie można go edytować

(Ferdek31) #6

oczywiście jeśli ewa23 ma możliwość zainstalowania Open Office, a nie ma jakichś skomplikowanych układów tabelaryczno - pozycjonowanych to jest to najlepsze wyjście ale jeśli tak to może być różnie mam tego opena i jak przynoszę dokumenty z pracy pisane w MS Office to trzeba się czasem trochę napracować ale to chyba najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji. Notatnik to doraźna i natychmiastowa pomoc.