Dokument o braku przeciwskazań do zawodu-u którego lekarza?

Witam. Idę do technikum i podanie już mam wydrukowane, ale wiem, iż trzeba także przynieść orzeczenie o braku przeciwwskazań do wykonywania określonego zawodu. Do jakiego lekarza należy się zgłosić, aby owy dokument otrzymać ??

ja potrzebowałem do LP też zaświadczenia i poszedłem do zwykłego pediatry do ośrodka zdrowia.

Może to być nawet lekarz rodzinny, tyle, że musi mieć odpowiednie uprawnienia. Zadzwoń, spytaj…

Kumpel mówił, że nawet u higienistki.

Widze, trzeba będzie jednak rano śmignąć do szkoły i ew. do lekarza.

Mam nadzieję, że higienistka wystarczy bo czekać w kolejce do lekarza to mi się nie chce.

Mi też kiedyś było potrzebne takie zaświadczenie,poszedłem do lekarza rodzinnego,lekarka zapytała się czy jestem zdrowy,wypisała i tyle :smiley:

No wypisać może, ale nie zawsze jest to akceptowane. Czasem trzeba się zgłosić do specjalnej przychodni, która się tym zajmuje. Jak ja potrzebowałem taki papier, tomusiałem jechac na drugi koniec miasta ;/

Lekarz medycyny pracy może tylko wystawić takie zaświadczenie.

Ta może jeszcze od znachora :stuck_out_tongue:

Reszta zależy od szkoły, jak ci przyjmą zaświadczenie od lekarza rodzinnego to ich broszka.

Chciałem do lekarza rodzinnego, ale powiedzieli w rejstracji, że higienistka wzsystkie karty wzieła i do niej poszedłem i ładnie złożyłem podpis, że wybrałem kartę i zaświadczenie i gotowe.

Ja niestety musiałem iść do Przychodni Medycyny Pracy. 3 godziny w kolejce po to, aby dostać 3 pieczątki :confused: o braku przeciwwskazań

No to tylko wspołczuć :slight_smile: Ja dzisiaj z matką jechałem, drugi raz autem w większym mieście. Auto sobie kupiła, wcześniej nie jeździła, a z 7 lat.

No i jeszcze lusterek jakoś nie ustawiła albo ja zmieniłem ustawienie bo też jeździłem i ładnie x wymusiła pierwszeństwo. Nawet na pas drugi się ładnie wpychała, do mnie “jedzie coś tam” i odrazu kierunkowskaz i skręt ^^ no istna parodia była.

troche sie wkrecilem i chyba zle sie dowiedzilem

do ktorego mozna isc do tego lekarza ??

Różnie bywa :smiley: U nas higienistka skombinowała wszystko i już ładnie było wypisane, przyszedłem imię nazwisko i podpis, że odebrałem i do domu.

W większości lekarz pierwszego kontaktu wypisze taką ■■■■■ółkę.

W mniejszości lekarz medycyny pracy.