Dokumenty do komisji wojskowej

Hej!

Mam do was pytanie.

Dziś stawiłem się na komisje wojskową niestety zostałem odprawiony z kwitkiem bo nie miałem ze sobą zdjęcia potrzebnego do książeczki wojskowej… I niestety jutro znów mnie czeka przejażdżka na drugi koniec miasta.

Według wezwania ,którego wcześniej nie czytałem xD) mam ze sobą wziąć:

dowód

zdjęcia 3x4cm

i co jeszcze? na kartce pisze “oraz dokument potwierdzający poziom wykształcenia lub pobieranie nauki” To ja tego punktu nie kumam… mam wziąć ze sobą świadectwo ukończenia szkoły czy może zaświadczenie że ukończyłem LO czy co jeszcze?

Chce się dobrze dowiedzieć aby mieć już spokój.

Ps. Czy badanie wzroku są przeprowadzane w okularach czy mam je ściągnąć? Jeśli nie to nie wiem czy zakładać soczewki czy w brylach iść

Jeśli się jeszcze uczysz to musisz chyba ze szkoły wziąć zaświadczenie o odbywaniu nauki. Jeśli już ukończyłeś szkołę to myślę, że wystarczy świadectwo.

aaa no to spoko… bo nie wiedziałem czy mam iść do szkoły po jakieś zaświadczenie że ją już ukończyłem xD ale ja styknie świadectwo to ok.

Jak się uczysz, wystarczy legitymacja szkolna, jeśli szkołę ukończyłeś (np. ogólniak), weź świadectwo ukończenia szkoły. To wystarczy.

I jeśli masz jakieś specjalistyczne badania dalej nawet, niż rok (po jakichś operacjach większych), też weź ze sobą, może być potrzebne.

Co do okularów, nie wiem, w mojej grupie nie było nikogo z okularami.

Też nie muszę donosić nic, wystarczy, że powiedziałem, co mi było i jest spoko :stuck_out_tongue:

Ja również :smiley: