Dokumenty z banku - poczta Polska

Witam serdecznie wszystkich.

Założyłem konto w banku przez internet. Umowa miała zostać do mnie dostarczona kurierem a drugi egzemplarz miał zabrać kurier do banku. Nie było mnie w domu, kurier zostawił mi awizo. Mam kilka pytań:

  1. Gdy udam sie do placówki poczty Polskiej i okaże awizo to zostanie mi wydana owa umowa. A co z jej zwrotem ? czy poniose jakies dodatkowe koszty ? O ile mi wiadomo to nie powinienem ponieść żadnych kosztów.

  2. Jak wygląda taki proces ? odbieram umowe z banku, podpisuje i co dalej ? zostawiam ją na poczcie ?

z góry dziękuje wszystkim za odpowiedź, pozdrawiam:)

  1. nie.
  2. co dalej ? zostawiasz a poczta odsyła.

Masz jeszcze jedno podejście. Jeżeli listonosz był raz to po tygodniu zawita drugi raz u Ciebie.

Raczej nie. Poczta Polska po zostawieniu awizo już więcej nie monituje. Przynajmniej tak jest u mnie.

Monituje. Po tygodniu dostajesz kolejne awizo. Gdy po drugim awizo do wyznaczonego terminu nie odbierzesz przesyłki, poczta odsyła ją do nadawcy.

Awizo jest tylko w przypadku przesyłek poleconych. Poczta musi się z nich rozliczyć przed nadawcą, więc musi monitorować status przesyłki.

Jedno jest tylko pewne, listonosz przesyłki drugi raz nie dostarczy, ponieważ musi zostać w placówce wskazanej na awizo. Listonosz zostawi jedynie powtórne awizo.

Zresztą listonosz nie może zabrać przesyłki, bo co w momencie, gdy listonosz idzie do Ciebie zostawić powtórne awizo, a Ty idziesz w tym czasie na pocztę ją odebrać? Pewnie wkurzylbys sie, gdyby Ci powiedziano, że przesyłkę zabrał listonosz. To byłoby takie bujanie się w kółko od domu do poczty.

Najlepiej założyć konto w banku, który umożliwia zawarcie umowy przelewem weryfikacyjnym i po kłopocie.

O ile wiem, to kurierzy nie zostawiają awiz pocztowych. Może to był listonosz? Który to bank?