Dokupić ram ? do 4gb?

Czy opłaca się dokupić ram jeszcze 2gb do mojej konfiguracji aby było razem 4gb ? ( konfiguracja taka jak w opisie i windows 7 prof 32 ) . Czy ten błąd z 3,25gb ram został już naprawiony ? Następna kwestia to czy jak zmienię ram na jakiś Kingston HyperX DDR3 1600MHz to odczuję różnicę w wydajności w porównaniu do ddr3 1333 ? Jeszcze coś z innej beczki to jak na tej płycie podkręcić ram lub procesor bo na poprzedniej ( asrock k10m78n chociaż procesor bez problemu można było dać powyżej 4.00ghz - ja się na to nie decydowałem - boxowe chłodzenie )

Nie, nie zostało to naprawione, ponieważ to nie błąd tylko urok 32 bitowej architektury. Aby “poczuć” w pc dużo ramu musiał byś przerzucić się na system 64 bitowy - zapewniam Cię, że będzie to niedługo nieuniknione. W Twoim przypadku nawet z tym 3.25GB była by różnica, jakby to powiedzieć: “rozluźnisz nieco komputer w myśleniu”. Na pułapie do 4GB RAM wszystkie zmiany są widoczne nawet w grach, więc jest to opłacalne. Jeśli chodzi o taktowania to poza nimi liczy się także opóźnienie pamięci CL - im mniejsze tym lepsze. Czy pod tym względem odczujesz jakieś różnice? W teorii i często w cenie to niebo, a ziemia, lecz w praktyce większych różnic to nie robi - najbardziej odczuwalne w samym windowsie, pod warunkiem, że ktoś faktycznie zwraca uwagę na pewne zachowania systemu. Różnice można też zaobserwować w aplikacjach biurowych (edytorach tekstu, programach graficznych itp.), w grach nie za bardzo. Pozdrawiam.

“Czy ten błąd z 3,25gb ram został już naprawiony ?”-To nie jest i nie był błąd systemy 32-bitowe tak pokazują przy 4g ramu.Jeśli przesiądziesz się na 64 bitowy system to będziesz miał pełne 4.Jak nie masz zamiaru zmieniać systemu to 2 giga do tego co masz na razie starczy.Co do podkręcania to niech wypowie się ktoś inny.

Ktoś tam jeszcze w innym wątku pisał o jakimś większym obciążeniu ramu przez system 64bit , ale nie wiem za bardzo czy w to wierzyć. Oczywiście jeśli to nie prawda to z chęcią przeniosę się na win 7 64 bit - bo to przecież tylko kwestia formata i tyle :-).

Sam system nie pochłania dużo więcej, do 4GB pamięci (i więcej) na pewno warto zainstalować wersję x64. Poniżej tej wartości lepiej zostać na x86, chociaż to kwestia dyskusyjna.

Czy dokupienie kostki się opłaca? DDR3 są w tak śmiesznych cenach, że warto. Mówię tu oczywiście o drugiej kostce 2GB, bo w więcej RAMu na obecną chwilę raczej nie ma co inwestować (chyba, że wchodzą w grę jakieś zastosowania profesjonalne, bądź ogólnie bardzo wydajne jednostki).

Między 1333, a 1600MHz różnicy nie zobaczysz w codziennym użytkowaniu, szkoda dopłacać, zwłaszcza, że musiałbyś wymienić również swoją obecną kość.

J/w.

Moim zdaniem 2 GB RAM-u nawet na Windows 7 32 bit. to za mało.

Oczywiście że będzie “chodzić” ale nie tak jak powinien.

Naprawiałem kilka takich komputerów i wiem jaka jest różnica.

Opłaca się dokupić a w każdej chwili możesz przejść na system 64 bit.

Nie polecam żadnego podkręcania.

Obecnie mam Windows XP Professional, miałem problemy z pamięcią, ciągłe Blue Screeny, dołożyłem 2 GB RAM-u i od dawna spokój :slight_smile:

ramiinne.th.jpg

Dzięki bardzo mi pomogliście i naświetliliście sprawę naprawdę jasno . Natomiast czemu CORSAIR VENGEANCE są aż takie drogie skoro mają cl9 ? W czym te pamięci takie dobre ?

e tam wolę chyba jednak pamięci nie corsair a w tym zestawie ( teraz natomiast kupię drugą identyczną kość co mam teraz w opisie żeby zapchać jakoś czas ) na który się przesiądę mam nadzieję , że już po wakacjach http://imageshack.us/photo/my-images/85 … agito.jpg/ niektóre rzeczy zostawię jak np. moja obudowa resztę oddam potrzebującym lub sępom na pożarcie :stuck_out_tongue_winking_eye: .