Dokupieni ramu do laptopa - proszę o radę

Cześć kochani.

Mam lapka Toshiba Satellite L2

a w nim 512 MB pamięci operacyjnej ram

chciałabym mieć więcej bo jak coś robię poza przeglądaniem internetu i korzystania z komunikatorów komp mi zamula, mam XP ale jak bedę miała wiecej ramu to zainstaluję sobie vistę. procesor mam 1.89 GHz, kartę zintegrowaną Intela 128 MB

i mam do was kochani pytanko

  1. gdzie kupić taką pamięć?

  2. ile mój lapek maksymalnie obsługuje pamięci? w dokumtacji nie doszukałam się tego

  3. czy musi to być taka sama pamięć? tzn tej samej produkcji

  4. ile lapek ma slotów na pamięci. nie wiem tego, bo go nie rozbierałam

za poświęcony czas szczerze dziękuję

pozdrawiam forumowiczów

Witam

Podaj dokładny model laptopa bo to L2 to nie wiem skąd wziełaś (powinien znajdować się na naklejce przyklejonej na spodzie)

laptop to Toshiba Satellite L20

a z tym L2 to pomyłka

Toshiba Satellite L20-… a po tym L20 co jeszcze pisze ? musisz podać dokładny model gdyż zgadywać ciężko , poszukaj na naklejce na spodzie lapka lub w instrukcjach dołączonych do niego , dokładny model powinien też znajdować na pudełku po nim.Może to ten klik ?

L20-121 PSL20E

W sklepie z sprzętem komputerowym zarówno w twojej miejscowości jak też przez internet np Vobis czy Komputronik jak i inne droższe czy tańsze.Wybór pozostawiam tobie.

Z tego co wyczytałem max 2 gb

Nie do końca , chodzi o to iż pamięć może być dowolnego producenta (polecane kingston goodram patrioty) natomiast należy zwrócić uwagę na to jakie obsługuje twoja płyta czyli rodzaj czy ddr czy ddr2 częstotliwość itd.

Slotów ma dwa z tego co piszą więc jeden masz zajęty

Z tego co piszą masz teraz 512 mb w jednej kości.(Pamięć PC2-4300 DDR2 (533 MHz) 512 MB )

Twój komputer obsługuje pamięci ddr2 więc takich szukaj o częstotliwości 533 Mhz

Pozdrawiam

Uzi ,

jedyne co mogę powiedzieć, to … dziękuję bardzo :*