Dokupienie częsci do komputera

Witam

Niejakieś 4 miesiące temu planowałem zakup laptopa niestety z powodów osobistych i finansowych muszę sobie wybic dobrego laptopa z głowy w tej sprawie zwracam się proźbą do was oto mój sprzęt

AMT Sempron 2200+ 1.63 GHz

ATI Radeon 9550 1,25 RAM

Windows XP

komp ma z dobre 5 albo 6 lat jego części były wymieniane bo uległy spaleniu

Pytanie moje brzmi co mogę dokupic (o ile mogę coś dokupic) żeby ten komp jako tako chodził i żeby jakieś tam gry mi mogły spokojnie wejśc (zależy mi zwałszcza na PESie 2011) z góry dziękuję i przepraszam za błędy ortograficzne

Mało się znam, ale z teog co wiem to kup sobie jakiś procesor AMD np 2.6 GHz i dokup może Kośc ramu jakąś 1gb. Co do karty to nawet dobra, ale jak na wymiane to GeForce dokup :slight_smile:

Ten Sempron, grafika i ilość pamięci RAM + win xp to w zasadzie konfiguracja optymalna i ciężko będzie sensownie coś tu udoskonalić. Można zmienić grafikę, ale masz zbyt słaby procesor, można dodać pamięci RAM, ale do tej konfiguracji i win xp nie opłaca się. Wzrost wydajności 5 - 10%, może nieco więcej, jaki można by próbować uzyskać, jest nieopłacalny, szkoda kasy. Proponuję przeczekać finansowy kryzys i uskładać kasę na nowy sprzęt średniej klasy za 1500 - 2000 zł. A za błędy nie przepraszaj, tylko przed wysłaniem postu sprawdź je i popraw. Nie chciało się, co? To nie dyktando, że masz ograniczony czas :slight_smile:

Dodane 06.08.2011 (So) 22:39

Nie opłaca się. Przyrost wydajności niedostrzegalny, procesor używka, ryzyko wpadki. Nie napisał, jaką ma płytę i co może obsłużyć max.

Domyślam się że masz płytę główną ze złączem graficznym AGP x8. Możesz zaryzykować i kupić najmocniejszą kartę do tego złącza. Jeśli miałbyś coś zmieniać, to zacznij od tego. Sprawdź, czy zasilacz podoła

http://allegro.pl/gigabyte-agp-1gb-ati- … 55310.html

ta bardzo wyraźnie przyspieszy ci komputer do gier, ale może nie pracować na max z powodu słabego procesora. Jak będzie dobrze, to potem możesz dokupić 1 gb pamięci RAM, choć tyle co masz, spokojnie wystarczy, bo podana przeze mnie grafika ma aż 1 gb pamięci własnej.

Ale który to Sempron - 1 rdzeniowy 32b?

Jeśli tak to możesz kupić taki jak mój drug komp w podpisie lub mocniejszy Athlon 3200+ - poczujesz różnice, ma więcej cache L2 no i zegar 2.2GHz. Cena za jaka ja kupiłem 3000+ to ok 80zł, ale to był kawałek czasu temu.

Co do RAM - 1GB się przyda jak dużo rzeczy robisz naraz, jeśli nie to dokup 0.25 albo 0.5GB używane - po 20-40zł też dostaniesz.