Dokupienie nowej pamięci RAM

witam,

chcę dokupić pamięć ram do mojego wysłużonego już kompa. jednak mam małe wątpliwości, czy będzie pasowała. obecnie mam tylko 1 gb firmy elixir, typ ddr2 chyba 333Mhz, tak pokazuje mi program cpu-z w zakładce spd, a w memory jest 335. nie wiem , czy dobrze to odczytuję i wydaje mi się to jakoś mało, pomimo że mój komputer ma 6 lat więc to całkiem możliwe… dodam, że everest tej pamięci w ogóle nie wykrywa cokolwiek to znaczy. mój system to win vista home basic. prosiłabym, aby ktoś napisał mi jaką dokładnie mam pamięć dokupić. albo w ogóle tą zastąpić inną, która pasowałaby do mojej płyty głównej?

dorzucam screena z parametrami, żeby w błąd nie wprowadzać.

http://img248.imageshack.us/img248/9783/bhfghfghfgh.png

częstotliwość efektywna powinna być 667, czyli, że ramy 667.

W programie pokazuje rzeczywiste taktowanie, o połowe mniejsze. Co do tego nie mam pewniości,ale ja tak mam ^^, mógłby mnie ktoś naprowadzić, ale najlepiej jak sprawdzisz taktowanie w BIOSie ;]

Krótko mówiąc to twoje ramy taktuja 667.

Co do kupna to bierz DDR2 667mHz 500MB lub 1GB w zależności, od teraźniejszej pracy i zapotrzebowania.

a musi być też tej samej firmy, w sensie elixir?

myślałam kupić 2gb, żeby razem z obecną pamięcią było 3gb. można tak czy większej komp może nie ogarnać czy coś takiego, skoro sugerujesz 500 mb lub 1 gb?

Kość nie musi być tej samej marki (chociaż dla świętego spokoju powinna). Twoja płyta obsługuje do 4GB pamięci RAM, więc możesz kupić 1GB a nawet 2GB moduł.

możesz kupić i 2GB, to zależy od twoich zapotrzebowań, lecz to jest dość wiekowy sprzęt i nie wiem czy oplaca sie 2GB kupować, lecz to juz tylko twoja decyzja :wink: