Dokupienie pamięci

Czesc. Na sprawach komputerowych wogole sie nieznam. Mam zamiar kupic pamiec ram. Obecnie posiadam 64sdram. moj komputer to juz staruszek- celeron633.posiada windowsa98. Mam zamiar kupic 256ram. czy do moejgo komputera “podejda” ddramy ?

co mozecie stad polecic? http://www.apollo.pl/?menu=store&grp=9

licze na czyjas pomoc…


Zmiana tytułu

Asterisk

Napisz jaki masz model płyty głównej :] Niektóre płyty obsługują oba typy ram, a niektóre (te starsze) tylko SDRAM :smiley:

nio jasne PC133 Kup to na 100% bedza działac!!

obawiam się, że jest to niemożliwe!! twoja plyta z racji wieku obsługuje (zapewne) tylko typ SDRAM co oznacza, że DDR nie będzie działać… dla pewności napisz jaką masz płytę główną - model i chipset

a to co… :roll: dywersja… :? :PPP

Nie znasz płyty głównej, to czemu

wprowadzasz w błąd :smiley: .

Bo najprawdopodobniej nie podejdą :frowning:

Czemu powtarzasz info ?

Oczywiście że bez - nie dość że powtórzyłeś coś,

o czym napisano wcześniej, to jeszcze byłeś

niegrzeczny w swojej opinii

:x :roll:

SDram PC100 (100mhz) beda działać!

SDram PC133 (133mhz) beda działać!

DDRam PC2100 (266mhz)

DDRam PC2700 (333mhz)

DDRam PC3200 (400mhz)

asterisk zapoznaj sie :slight_smile:

sa jeszcze DDRy PC3500, ale nieznam dokładnego taktowania :slight_smile:

na tym celku to tylko SDRy beda smigać, co poniektórym sie lata pomieszały, panowie nie ta technologia co obecnie :stuck_out_tongue:

ja np miałem 64 MB PC 100 i podłączyłem 256 MB PC 133 i się gryzły. Objawem tego były zwisy na grach. Jak wywaliłem 64 MB PC 100 to problem znikł. Wiec nie wiadomo jaką ma kolega pamieć i dlatego niech najpierw sprawdzi. Bo 2 różne pamieci mogą poprawnie nie działać .

Mario sam zobacz:

a potem

Czy to jest odpowiedź na pytanie? Asterisk ma racje, nie ma sie z czym zapoznawać :slight_smile:

Dopóki Autor nie poda typu płyty - cała

dyskusja nie ma sensu .

Sądzę, że jest to w sferze przypuszczeń.

Proponuję poczekać na odzew

Masz tu program sprawdz model płyty lub książka do płyty głównej i sprawdz w specyfikacji.

http://download.chip.pl/printversion/pr … 16385.html

Lepiej kup moduł 256 MB odpowiedni i najszybszy do twojej płyty i niech pracuje sam w pierwszym slocie drugi sprzedaj.

pg.jpg

O to wam chodzi ?

Mniej więcej :slight_smile: DDRy ci nie podejdą na 100%, ta płyta obsługuje tylko SDRAM. możesz dokupić takiej własnie pamięci i ewentualnie jeszcze przestawić ją na większe taktowanie bo z tego co widzę chodzi ci na 66MHz a mogłby co najmniej na 100 a nawet na 133 MHz. Nie wiem czy na tej płycie robi się to już w Biosie czy zworkami na płycie.

ok, KUPILEM JUZ RAMY(SD). PODPIALEM I CO DALEJ ? wlaczam komputer i mi sie wiesza. pomozcie!

jak moze sie wieszac ? :shock:

Może masz za dużą kośc na jeden slot? Kupiłeś 256 w jednym kawałku? może płyta obsługuje kości do 128 Mb? Nie pomyślałem o tym wczesniej… :?

Jaką pamięć kupiłeś SDRAM PC 100 czy 133 i czy nowa bo może uszkodzona.

W kompie masz SDRAM PC 66.więc Ci razem nie pódą jeszcze na ECS.

W biosie przestaw pamięć na własciwą jak masz 100 to ma być 100,jak 133 to 133.

Zostaw jeden moduł ten nowy w pierwszym slocie i będzie dobrze,stary do sprzedaży.

Na pewno? Wydaje mi się że powinny, tyle że obie na 66 MHz, nawet jeśli ta nowa może na więcej. O ile tylko płyta obsługuje taką ilośc (a nie wierzęze nie) w sumie no i to co wyżej pisałem…