Dokupienie RAM

Witam, na wstępie zaznaczę, że jestem zielony i bardzo proszę o wyrozumiałość. :slight_smile:

Jako, że chciałbym przejść z Win XP na 7 w wersji 64bit, chcę dokupić 2GB ramu. Obecnie posiadam GOODRAM DDR2 2GB PC2-6400 (800MHz).

Moja płyta główna to: Gigabyte G31M-S2L.

No i moje pytania: 1. Czy mogę dołożyć te 2GB - chciałbym kupić dokładnie taką samą kość. Z tego co wyszukałem zdaję się, że ta płyta główna udźwignie 4 GB.

  1. Czy przed włożeniem ramu do komputera muszę wykonać jakieś dodatkowe czynności? Czy wystarczy włożyć ram i wszystko będzie w porządku?

I takie trzecie pytanie dodatkowe, gdyż już się w tym temacie orientowałem, ale wolę się upewnić: Posiadam XP 32b. i zakupiłem uaktualnienie do win7, w środku znajdują się nośniki z 32 i 64bit. Czy z XP 32bit, mogę przejść na 7 64bit? Oczywiście z wcześniejszym dołożeniem ramu.

Pozdrawiam :slight_smile:

Specyfikacja płyty http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-g31m-s2l.html

Spokojnie możesz dodać 2GB ale na twoim miejscu sprzedałbym te 2 GB RAM co masz i kupił komplet pamięci 2 x 2GB 1066.

Oczywiście w odwrotnej kolejności, najpierw kup, a potem sprzedaj :smiley:

Wystarczy włożyć RAM i będzie OK, nic więcej nie trzeba robić.

Jeśli nie kręci to 1066MHz jest mu całkowicie zbędne.

Jak nie kręci to zbędne ale jak kręci to w sam raz, ja tak mam.

Co do aktualizacji systemu to na pewno nie da się z x86 na x64 i z tego co wiem to aktualizacja do Win 7 tylko z Vista. Trzeba zainstalować system od nowa, a 32 czy 64 bit to już nie ma znaczenia.

Super, wielkie dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Dodane 10.01.2011 (Pn) 16:23

Witam, to znowu ja. Dokupiłem tą dodatkową kość, jednak po zamontowaniu jej, nie włącza mi się komputer. Co robić? :frowning: