Dokupienie RAMu. Warto?

Witam,

posiadam laptopa HP Pavilion dv6625ew.

Czy sensowne byłoby dokupienie ramu w celu zwiększenia wydajności i szybkości pracy komputera?

Czy zmiana ta była by dla mnie zauważalna?

Mam dwa sloty zajęte, 2x512 i myślę by w miejsce jednego wstawić kość dwu-gigową.

Ale też zastanawia mnie to: Pamięć (max. pojemność) 2048 MB .

Z czego to wynika?

"Czy sensowne byłoby dokupienie ramu w celu zwiększenia wydajności i szybkości pracy komputera?

Czy zmiana ta była by dla mnie zauważalna?"

Jak najbardziej tak.

Pozdrawiam.

To znaczy że twój laptop, a dokładnie płyta główna, może maksymalnie obsłużyć wielkość RAM do 2048 MB

Jak nie korzystasz z obciążających aplikacji, które używają powyżej 60-70% pamięci RAM (sprawdź w menadżerze zadań) to nie ma sensu rozbudowywać pamięci i praktycznie niepotrzebnie wydawać pieniążki. Też mam w laptopie 2x512MB RAM i nie zamierzam dokupywać ani megabajta, bo i tak aktualnie przy antywirusie, komunikatorze, przeglądarce internetowej i programie pocztowym na WinXP zajęte mam niecałe 550MB z dostępnych 1024MB.

można to jakoś sprawdzić?

bo informację tą zaczerpnąłem z internetu i nie musi być ona na 100% wiarygodna.

w każdym bądź razie i tak opłacalniej mi kupić dwu-gigową kość niż dwie-gigowe.

i takie pytanie, w razy gdybym sie zdecydował czy teraz czy w przyszłości na wymianę kości to czy wraz z tym konieczny jest format i ponowna instalacja windowsa?

Nie ma potrzeby.

Pozdrawiam.

Dokładnie, jak ja wymieniałem w swoim laptopie z 512MB na 2GB to zarówno pod Linuksem (Debian) jak i Windows 7 (wówczas była to wersja testowa RC1) nie było problemu, oba systemy poradziły sobie ze zmianą i wszystko było dobrze o ile Debian wymagań wielkich nie ma to Windows 7 znacząco przyśpieszył :slight_smile:

Czy ja wiem czy nie ma sensu, koszt pamięci jest niewielki, ja wówczas za 2GB (Kingston) płaciłem 140zł a gdy przyjdzie sprzedać laptopa to Ci mniej obeznani z komputerami lepiej reagują na większą ilość pamięci a jak się jeszcze zdarzy, że ktoś też będzie chciał sprzedać laptopa z lepszymi parametrami to chyba nie trzeba mówić co kto wybierze :slight_smile:

Pozdrawiam!