Dokupienie RAMu

Witam. Mam pytanie czy warto do takiego zestawu dokupić jeszcze 8GB RAMu?

Płyta główna MSI Z77A-GD55 Intel Z77 LGA 1155 
Pamięć GoodRam DDR3 4GB/1600 CL11 
Procesor Intel Core i5-3570K,
Karta graficzna GTX 970 

Jasne że warto…masz dobry, za ponad 1000 zł procek i dobrą kartę grafiki za drugi 1000 zł.

Pytanie podstawowe: do czego komputer głównie służy?

Sorry za wcinkę…ale do czegokolwiek by on nie służył to na dzień dzisiejszy 4GB na taki zestaw to stanowczo za mało. Pozdrowionka…

Komputer służy mi do różnych rzeczy, dużo gram na przykład w fifę i tam już lekko nie domaga, tak więc skuszę się na dokupienie tego RAMu. A co do producenta to lepiej chyba kupić taką samą kość jaką teraz mam?

Tak kup taką samą jaką masz (widziałem właśnie na Ceneo 8 GB 179 zł). Jeśli grasz na tym zestawie to wręcz obowiązkowe :slight_smile:

Jak wspomniano, do takiego zestawu RAM dodatkowy się przyda - wszystko zależy do czego używasz… Ja mam 32GB i więcej nie mogę (ograniczenia chipsetu…).

Dołożyć warto  choć tą kostkę to masz lipną nieco, przy 1600Mhz CL11 to rewelacji nie ma (u mnie w lapku siedzą 1600 na CL9). Jak nie masz za dużo kasy to dokup identyko jak już  masz (niekoniecznie firma  czy pojemność, byle przy tym taktowaniu opóźnienia się zgadzały, choć ten MSI nie powinien robić chyba jaj) aby uniknąć cudów przy pracy w dualu, może być używka (okazyjnie czasem i z przesyłką wyjdzie korzystnie). Z nowych to za 200 zeta można mieć parkę 2x4GB 1866CL9 a za 50 zeta więcej 2x4GB  2133CL9 a starą ewentualnie opylić. Co ciebie bardziej urządza to wybierzesz…