Dokupilem 1 gb ram komp szaleje

(Michalek226) #1

Witam! Po krutkim czasie uzytkowania obojetnie czego komputer wywala niebieski ekran z kodem:

C000021a {B

0xc0000005

(C0x74e68396 0x0057ef88)

Po tym wyskoczyl mi:

A teraz jak wlaczylem takie 2:

Co to jest? co robic? moze sprubowac przywracania systemu? prosze o pomoc mam tydzien na oddanie ramu!

(MarS) #2

Przetestuj dokładnie pamięć przy pomocy np. GoldMemory http://www.goldmemory.cz lub MemTest86 http://www.memtest86.com/

(test powinien być długi - przynajmniej parogodzinny)

Widocznie pamięć jest uwalona

(Gutek) #3

Na forum używamy polskich znaczków (ę, ą, ś, ż, ź, ć, ń, ł, ó). Pamiętajcie o tym :slight_smile:

(niezDarek) #4

jeśli masz możliwość to wsadź kość do innego kompa i zobacz czy działa, spróbuj także zobaczyć jak się zachowuje jeśli włożysz ją do innego banku

(Michalek226) #5

Witam nie radze sobie z tym skanem:

co mam włączyć:?

Wczesniej polecono mi skan the bugging toolem i skan jest taki:

Przy innym tekscie niebieskiego ekranu skan jest taki:

Co robic prosze o pomoc!

(Cosik Ktosik) #6

Jaka to jest pamięć (marka/model), może potrzebuje wyższych napięć? Sprawdź memtest86, jak ktoś już wyżej radził.

memtest86: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... est86+3.4a

(Michalek226) #7

Witam ! niestety jak włączam ten program. Rozpakowywuje, odpalam ten bot to wyskakuje:

"Ten plik jest nie prawidłowy i nie może zostać użyty jako następujący: Wykaz zabezpieczeń"

Jak chciałem zrobic screen i wkleic do paint. To nie moge go wlaczyc teraz pisze:

"Nie znaleziono punktu wejścia procedury lstrcpyG w bibliotece KERNEL32.dll"

Co mam teraz robic??? co myslicie o opcji przywracanie systemu?

(goomish) #8

Przywracanie systemu niewiele pomoże. To wyraźnie problem sprzętowy - z kością RAM. W ogóle sugerował bym jak najrzadsze używanie/włączanie w tej chwili, dopóki nie ustalisz na 100% przyczyn takiego zachowania komputera, systemu żeby nie dopuścić do jakichś większych uszkodzeń systemu plików i/lub rejestru.

A póki co - zrób to co napisał MarS , czyli sprawdź pamięć memtestem - z płytki botowalnej lub dyskietki. A jeszcze wcześniej, jak już tu ktoś sugerował sprawdź, czy kości maja (najlepiej) takie same albo przynajmniej zbliżone parametry (taktowanie, prędkość, liczbę CL). Dodatkowo - sprawdź w instrukcji płyty głównej kolejność gniazd pamięci RAM i zainstaluj je tak aby starsza, wolniejsza itp była przed tą nowszą, szybszą. Całość będzie pracowała z parametrami tej wolniejszej ale za to stabilnie.

(Michalek226) #9

nie moge go odpalic. Ale jaka plytka lub dyskietka jest potrzebna? nie rozumiem.... :wink: srry ciemny troche jestem.

(goomish) #10

1a. Pobierasz plik (a właściwie pliczek) http://www.memtest86.com/memtest86-3.3.iso.zip i wypakowujesz zeń plik memtest.iso

2a. Ponieważ u siebie pewnie nic nie zdziałasz, znajdujesz gdzieś sprawny komputer z nagrywarka CD/DVD i nagrywasz ten plik (w trybie 'nagraj plik obrazu' a nie 'dodaj pliki do kompilacji'

3a z tak uzyskanej płytki uruchamiasz swój komputer i wykonując polecenie programu robisz test pamięci

Albo:

1b. Pobierasz plik (a właściwie pliczek)http://www.memtest86.com/memtest34a.zip i wypakowujesz zeń pliki install.bat, memtest.bin, rawrite.exe

2b. Ponieważ u siebie pewnie nic nie zdziałasz, znajdujesz gdzieś sprawny komputer z stacja dyskietek 1.44"i pustą, sprawną dyskietką i uruchamiasz w/w plik install.bat

3b z tak uzyskanej dyskietki uruchamiasz swój komputer i wykonując polecenie programu robisz test pamięci

(Michalek226) #11

Jak z płytki uruchomic kompa? bo nagralem to i wywala komunikat:

(goomish) #12

Źle nagrałeś. Nie masz wypakowywać niczego z pliku iso (Archiwum Winrara, bo zdaje się, że tak ten plik widzisz), tylko nagrać plik memtest.iso na płytę. Jako obraz płyty CD. Po nagraniu zawartość tej płyty będzie niewidoczna z poziomu Windows, który będzie chciał albo formatować nośnik albo twierdził, że jest pusta.

Po nagraniu, zostaw płytę w napędzie, zrestartuj komputer i ustaw tak aby pierwszym urządzeniem rozruchowym był napęd CD (1-st boot device). To ma być płyta bootowalna, taka jak np. instalka Windows XP itp.

(Michalek226) #13

Witaj! dzieki odpalilem to ale od 24 godzin to ciągle pracuje.

Mam takie coś:

Wall Time 21:50

Cached: 1792M

RsvdMem: 120k

MemMap: e820-std

Cahce: on

Ecc: off

Test: Std

Pass: 6

Errors: 33

Ecc Errs:0

Ile to bedzie sie jeszcze robic??? Mam czas dzis do 19. Co mam robic? prosze o pomoc!

(Cosik Ktosik) #14

Masz 33 błędy. Zatem pamięć jest uszkodzona. Program nigdy się nie kończy, więc daj esc, czy q nie pamiętam i wyjdź z programu.

Jaka to jest pamięć, może wymaga podniesienia napięcia do prawidłowej pracy.

(Monczkin) #15

Proszę nazwać temat konkretnie i poprawić błędy. na forum używamy polskiej pisowni. Od czego jest dział Hardware? Przenoszę.

(Michalek226) #16

Ale ktora to pamiec skanowalo? Co mam robic?

bo pisze KT 260/ Kt 333

a ta nowa ma 400...

(Cosik Ktosik) #17

Pozostaw jedną pamięć i zrób test dla niej (jedno przejście=1 pass).

Wyciągnij ją i włóż drugą. Wykonaj jedno przejście programu.

Wystąpienie błędu (error) oznacza problem z aktualnie włożonym modułem.

Co do pamięci, to chodziło mi o model i producenta (sama częstotliwość nic nie powie)

Możliwe, że pamięci są dobre, ale nie są w stanie ze sobą współpracować (timingi, częstotliwość).

(Darth ReX) #18

Jaka płyta główna?

(Michalek226) #19

mam 2x 400 i 1x 333 więc słyszałem że jak włoże ta wolniejsza nie pamietam na ktory slot to ta reszta mu sie podporzadkuje. Na ktory slot wlozyc te 333?

(Mandrasik17) #20

nie pisz jakie taktowanie tylko jaka marka i model