Dokupowanie Pamięci RAM - czy ma sens?

Tylko pytanie. Jak wkładam RAM i uruchamiam komputer to od razu Pipczy to jak ja mam się do BIOSu w ogóle dostać? Lub w ogóle się nie włącza (zależy czy włożę tylko nowe, czy stare i nowe)

No właśnie, i tu jest problem! Albo coś jest nie tak z pamięciami, albo z płytą główną. Nie potrafię doradzić coś sensownego, chociaż pikanie wydaje się świadczyć, że płyta nie toleruje tych pamięci. Dlaczego? Nie wiem. Może warto wyzerować jeszcze BIOS przez wyjęcie baterii na parę minut lub zworką na płycie głównej?

Z ramami to jak z alkoholem, lepiej nie mieszać, lepiej by było gdybyś sprzedał dotychczas używane i dołożył do 2x2GB tego samego typu/producenta

Tyle że jak wyjmę stare RAMy a wsadzę tylko nowe to tak jak pisałem. Nowe 2x 512 smigają, nowe 2x 1gb już komputer pipczy…  A teoretycznie powinny załapać. Wsadzę wszystkie kości, wyjmę Baterie BIOSu i zobaczymy co się stanie… Czy zapipczy czy się uruchomi…  Jak nie to może jakoś zmienię napięcie na wejściach RAM a potem wsadzę nowe?

 

2x 512mb dołożone i śmigają po wyjeciu baterii na 10minut :smiley: Czas sprawdzić 2x 1gb

 

Niestety 2x1gb gdy wsadzę komputer się nie włącza lub gdy wsadzę je same (bez starych) to pipczy :frowning: