Dokupuję RAM - czy te kości się "gryzą"?


(Kubal92) #1

Witam.

Chcę dokupić sobie trochę RAMu DDR3 do komputera, ale mam pewne wątpliwości. Tu jest screenshot mojej aktualnej pamięci (pojedyncza kość 2 GB):link

Tu jest przykładowo wystawiona pamięć na sprzedaż, tej samej firmy: link

Czy mogę sobie po prostu dokupić i dopiąć do płyty głównej taką nową kość? Najlepszym układem byłoby, gdyby stary RAM mógł zostać, ale wiem, że to może być niemożliwe.

Pozdrawiam.


(Konradpastuszka) #2

Jezeli się gryzą to załóż na nie aluminiowe radiatory i będzie spokój


(Starchris) #3

Z manula Twojej płyty głównej wynika, że obsługuje moduł 4GB 1333 MHz więc Twoja proponowana pamięć będzie działać na Twojej płycie głównej i nie będzie się gryźć z Twoim dotychczasowym modułem 2GB. Tylko włóż je do slotów o tym samym kolorze (zielonym lub czerwonym). Jedynie co nie będzie działać w przypadku dwóch różnych pamięci to Dual Channel ale to chyba oczywiste.


(Tapir1960) #4

Będą działać tylko ta 4GB będzie pracowała ze zmniejszoną częstotliwością taką jak ma ta 2GB czyli 667Mhz


(sla17) #5

Nie, CPU-Z pokazuje jakieś tam taktowanie (nie pamiętam jakie) i się to mnoży przez dwa by otrzymać to, co pisze u producenta/w innych miejscach. To się jakoś nazywało, ale wyleciało mi z głowy.


(Starchris) #6

No właśnie mnie też zastanowiło tak niskie taktowanie przy tym module 2GB ale zdecydowałem, że nie będę poruszał tego tematu.