Dokupywanie karty graficznej, procesora oraz zasilacza

Witam.

 

Tak jak w temacie, chcę dokupić do mojego staruszka kartę graf, procesor oraz zasilacz. Myślałem o czymś takim:

 

Procesor: Intel Core 2 Duo E6550: 40-60 zł

 

Karta graficzna: tutaj potrzebuję waszej opinii jaka najbardziej by pasowała :wink:

 

Zasilacz: http://allegro.pl/zasilacz-komputerowy-modecom-mc-s350w-micro-atx-i3788760094.html (do ok. 60 zł)

 

Wszystko miało by się mieścić +/- 250 zł.

 

Konfiguracja komputera:

Płyta główna: Asus P5VD2-vm/s

Procesor: Intel Pentium Dual Core E2160

Ram: 2GB DDR2

Zasilacz: Modecom MC-350W PFC

Karta graficzna: Palit GeForce GT240 DDR2 1GB

 

(owy zasilacz w konfiguracji komputera jakże i karta graficzna idą do sprzedania dla mojego kumpla, zarobię 200 zł czyli jak za taki sprzęt to dobrze a nawet bardzo ;])

 

Do zasilacza, procesora i karty graf. możecie dać własne komponenty jakie by pasowały :wink:

 

Pozdrawiam.

 

modecom-i po komputerze. PS nie zmieścisz się w 250zł będzie gorzej niż jest

Za 250zł to możesz sobie kupić kalkulator a nie trzy podzespoły.

Z tego co mi wiadomo to Modecom MC jest udaną wersją zasilaczy od tej właśnie firmy :wink:

 

Procek E2160 - typowy staruszek mi już pada i wypada go zmienić, E6550 nie jest zły gdyż ma 4mb cache L2 co daje do wydajności a 2,44 ghz wystarczy spokojnie :wink:

Modecom MC-350W ATX jest lepszy od PFC, większa moc na liniach 12V.

 

Ale szanuje twoją opinię :slight_smile:

 

 

mrFreeze , napisałem, że +/- 250 zł co oznacza, że suma może być trochę większa od 250 zł :wink:

Więc max zakładam na grafikę zostaje 200zł o nowej zapomnij chyba, że do pasjansa. Geforce nie będę polecać nie wystarczy mocy zasilacza:)

 

np.

http://allegro.pl/gigabyte-radeon-4870-512mb-gddr5-box-pewniak-i3859260459.html

A co powiesz zamiast 4870 to 4850? Przy E6550 i Zasilaczu co podałem wcześniej?

Weź od tego kartę Gainward plus zasilacz będzie na pewno lepszym zakupem niż Modecom

 

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=7046432

 

Procek ten proponuję bo nie wiem czym E6550 będzie chodzić na Twojej płycie.

 

http://allegro.pl/intel-core-2-duo-e6600-2-4ghz-4m-1066-i3851498252.html

Jest problem. Karta wyśmienita, to prawda zasilacz to samo. Jedyny problem leży w procesorze; jak dla mnie ma trochę za mało ghz, a na mojej płycie głównej nie można bawić się w podkręcanie, co jest oczywiście problemem :/ 

 

 

ps. lepszym rozwiązaniem będzie kupienie tego zasilacza + jakiś dobry procek (pod asusa p5vd2-vm/s) i kręcenie mojej karty graficznej GT240? W między czasie będę zbierał na lepszą kartę graficzną. 

 

Btw. w razie czego na podkręconej GT240 będę chciał grać w takie gry: 

Gta IV, GTA SA, gta vc, left 4 dead 2, cs:go/cs1.6/cs:s, cod:mw3, battlefield 2: bad company. 

Niezbyt się opłaca już w niego aż tak inwestować ale jak widzę nie masz tak wygurowanych wymagań więc będzie okej :slight_smile: może uda ci się złapać używaną hd 7750 albo 6770

chcesz zmienić swój Modecom MC-350W na MC-S350 który jest sporo słabszy ,a poza tym to micro atx 

zostaw swój zasilacz ,kup procesor o którym pisałeś sprzedaj tą kartę bo jest cieniutka i szukaj radeona 5770/6770 na aukcjach można wylicytować nawet za 200zł + procesor wychodzi te +/- 250zł

twój MC-350 poradzi sobie z tym akurat ten jest nie do zdarcia

Teraz czyham na ofertę za HD6770 na którego mam ochotę :wink: Co prawda cena trochę wygórowana +200 zł ale jak za taką kartę warto wydać tyle pieniędzy. Zasilacz zostawię ale w przyszłości go zamienię, to jest pewne. Kupię procek E6550 za jakąś dogodną ofertę. 

Poczekam jeszcze z różnymi ofertami do godziny 20. To są jak na razie tylko przewidywalne podzespoły jakie będę kupować ;) 

Nie kupuj tego procka nie będzie działać on jest FSB 1333 a Twoje mobo max 1066.

Fakt, tutaj masz rację, moje niedopatrzenie. Z tego co czytałem o swoim mobo wnioskuje tym, że wybieram C2D E6600 bo według mnie procek dobry za przystępną cenę, drugiego innego na swoje mobo nie znajdę. 

Teraz pytanie: czy połączenie procka C2D E6600 i Radeona HD6770 jest dobre? I czy mój obecny zasilacz Modecom MC-350W PFC da radę? 

HD6770=HD4850 praktycznie to samo no wiadomo HD6670 nowsza technologia mniejszy pobór mocy. Tylko pamiętaj żeby ta karta miała poamięci ddr5. Zasilacz da radę.