Dołączanie do domeny-dns problem

Unknown przy nslookup - to nie problem teraz, możesz potem poprawnie skonfigurować strefę (http://www.rickygao.com/how-to-solve-nslookup-shown-unknown-for-the-default-dns-server/).  Na serwerze ustaw pierwszy DNS na localhost (127.0.0.1). Na wypadek drugi możesz wpisać 8.8.8.8

Na serwerze jesteś zalogowany na koncie domenowym, czy na koncie domenowym? Pewny jesteś hasła?

Zalogowany jestem na KARBOS\Administrator i tylko to konto mam. Po zainstalowaniu AD coś tam się zmieniało w koncie pamietam.

 

Przy tworzeniu nowej strefy w Network ID jak robiłem konfiguracje to dałem 192.168.0 czyli opcje u góry. Zaraz zmienię IP i napiszę. Teraz znów ping karbos.local nie widzi serwa…

A ‘dcdiag’ na serwerze sieje jakimiś błędami?

Strefa wyszukiwania do przodu nazywa się karbos.local.

Dziękuje za informacje. Nie wiedziałem, że jest takie narzędzie:) Niżej zdjęcie z testu:

 

  56412e90364fd.png

Chyba coś nie tak z AD.

 

Przeinstalowałem DNS. Teraz widzisz niby a problem jest nadal;.

 

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]

C:\Windows\System32ping karbos.local

Badanie karbos.local [192.168.0.11] z 32 bajtami danych:

karbos.local jako IP 192.168.0.11… ale czemu? :wink:

Jeszcze zaczynam czytać dokładnie: “Jedyne co zrobiłem to dodałem obiekt: komputer(mój fizyczny) do katalogu w AD computers.”. W jakim celu? Daj zrzut ekranu co dodałeś…

No ip serwera to 192.168.0.11 a nazwa mnemoniczna to karbos.local. Jeśli ping 192.168.0.11 działa a karbos.local nie działa to wiem, że widzi serwer a nie widzi jego nazwy domenowej(karbos.local). Tak to rozumiem. Źle?

W nocy się bawiłem i usunąłem forwardery i zrobilem nowe. Teraz strefa wyszukiwania do przodu zwie się x.local. Wcześniej nazywała się jak domena karbos.local i myślałem, ze może nazwy muszą być inne.

5641ccddcf08a.png

Ustawienia karty sieciowej-ipv4 i dns.

Hej, na szybko (potem doczytam):

  • serwer nazywa się chyba W (W.karbos.local), w pełni kwalifikowana nazwa domeny w DNS: x.local (co miałeś na myśli?)

  • na serwerze wyłączyłeś IPv6 (czemu)?), to konsekwetnie wyłącz na kliencie Windows 7

-Tak serwer nazywa się W.karbos.local. Wcześniej nazywał się Solmyr2(nazwakomputera).karbos.local. Zmieniłem nazwę z Solmyr2 na W.  X.local to strefa wyszukiwania do przodu wcześniej miała nazwę taką samą jak nazwa domeny czyli karbos.local ale ją usunąłem.

-Właśnie zamierzałem dziś postawić drugi win. Kartę serwera ustawić na bridge a kartę win 7 na wewnętrzną?.

-Jak naprawdę nie damy rady to zmienię na Eng:)

Usunąłem AD i DNS. Zainstalowałem wirtualny win7 x64.

Coś do przodu…

nazwa domeny\uzytkownik   (KARBOS\administrator)

Na konto lokalne komputera (z jakiego korzystałeś wcześniej):

nazwa_komputera\uzytkownik

Szkoda, że nie widziałeś mojego ucieszenia:). Jak pojawił się napis dołączenia do domeny to wstałem od kompa i poszedłem mame przytulić:D Widziała ile się z tym męczę:). Teraz fizycznego odłącze i wirtualny win7 spróbuję dołączyć.

W jakiś konkretnym celu ćwiczysz ten lab? Wiem, że jest to stosowane, ale nie powinno się tego praktykować na serwerach Windows. Próbowałeś coś szukać po internecie? Jest tysiące poradników jak to skonfigurować.

Konkretnym celu nie. Jadę zadania z książki. Miałem zainstalować DHCP na win serwer ale chciałem zobaczyć czy przydziela parametry do komputerów w domenie(win7 wirtualny). Przydzielać przydziela ale internetu nie ma;).

Szczerze to nie wiem jak to wpisać w necie tak by dobrze oddało to czego szukam.

Musisz skonfigurować RRAS. Zacznij może tutaj, potem pytaj:

Zaraz poczytam. O tym też mam w książce ale dopiero przy VPN. Myślałem, że to zależne od DHCP. Kompy są w jednej sieci to wydaje mi się, że nie ma problemu by jeden komp(serwer) robił za router.

Rozwiąż najpierw problemy na swoim programie do wirtualizacji, ja używam VMWare Workstation.