Dołączanie do domeny-dns problem

problem z dołączeniem PC fizycznego z win7 profesional x64 do domeny na wirtualnej maszynie z win serwer.

nslookup potwierdza powyższe. Nie wiem co jest. Proszę o pomoc. Dopiero się uczę.

Na maszynie kliencie musisz ustawić jako serwer dns kontroler domeny. 

1/ na tym serwerze wirtualnym uruchom usługę DNS

Serwer dns był instalowany wraz z AD. Reaktywowalem na nowo dns w menadzerze dns oraz sprawdzałem dns w menadzerze zadań. Jest wszystko ok. Pamięć podręczną, rekordy-wszystko czyściłem. Firewal wyłączony.

Pokaż na komputerze klienckim (który chcesz dołączyć):

ipconfig /all
nslookup

 

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]

C:\Windows\System32ipconfig/all

Konfiguracja IP systemu Windows

   Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : Solmyr

Wróć do mojego pierwszego postu a następnie ustaw poprawnie DNS na dołączanym do AD komputerze.

Karta Ethernet VirtualBox Host-Only Network: ta pojawiła się gdy zainstalowałem Virtual Boxa. Robiłem też z mostkowaniem tych sieci na fizycznym kompie ale w sumie nie wiem po co.

Pokaż IP config serwera AD.

Ustaw DNS na komputerze klienckim (dołączanym):

563fc702446e9.png

Skąd Google ma wiedzieć o twoim serwerze AD?

Czy Twój serwer Active Directory ma adres IP 8.8.8.8? Nie ma przypadkiem 192.168.0.11?

Ustaw DNS na:

Pierwszy DNS: 192.168.0.11

Podłącz się jako karbos.local

Serwer Active Directory powinien mieć ustawione tak samo (jak masz dobrze ustawione forwardery DNS, to wystarczy w obu przypadkach JEDEN DNS: 192.168.0.11). Bez forwarderów po to Ci dałem dwa (192.168.0.11 i 8.8.8.8) dla scenariusza:

Zmieniłem i teraz pokazuje to samo tylko, że 3 adresy dns:

Wystąpił następujący błąd podczas wykonywania zapytania do usługi DNS dotyczącego rekordu zasobu lokalizacji usługi (SRV) używanego do zlokalizowania kontrolera domeny usługi Active Directory dla domeny „karbos.local”:

Wystąpił błąd: “Nazwa DNS nie istnieje.”

Zapytanie dotyczyło rekordu SRV dla _ldap._tcp.dc._msdcs.karbos.local

Najczęstsze przyczyny tego błędu są następujące:

  • Rekordy SRV DNS wymagane do zlokalizowania kontrolera domeny usługi AD dla domeny nie są zarejestrowane w usłudze DNS. Te rekordy są automatycznie rejestrowane na serwerze DNS podczas dodawania kontrolera domeny usługi AD do domeny. Są one aktualizowane przez kontrolera domeny usługi AD w ustalonych odstępach czasu. Ten komputer jest skonfigurowany do używania serwerów DNS z następującymi adresami IP:

**8.8.4.4

  • Jedna lub więcej stref nie zawiera delegowania do strefy podrzędnej:

karbos.local**

Pokaż jeszcze raz ipconfig /all komputera klienckiego. Pokaż nslookup

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]

C:\Windows\System32ipconfig/all

Konfiguracja IP systemu Windows

   Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : Solmyr

Puść pinga z klienta na serwer (192.168.0.11) i pokaż  wynik komendy:    arp -a

 

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]

C:\Windows\System32ping 192.168.0.11

Badanie 192.168.0.11 z 32 bajtami danych:

OK, potwierdziliśmy, że maszyny są w jednej sieci a nie za jakimś magicznym NATem od VirtualBox. Tracisz nadzieję na tym etapie pracy z AD i Windowsem? Oj stary, to nie wróżę Ci dobrze w środowisku AD :wink: A tak poważnie - masz LAB i musisz rozwiązać ten problem, będziesz miał dzięki temu spore doświadczenie i za pare dni DNSy w AD będą dla Ciebie betką. Jeszcze raz: problem DNSów, albo coś motasz z firewallem. na tym 2008 wyłącz całkowicie do testów firewall, domyślnie może Cię nie wpuszczać, to nie SBS z domyślnymi regułami.

Dla upewnienia - 2008R2 poprawnie wypromowałeś do kontrolera domeny? :wink:

Jak będziesz zadawał konkretne pytania i dawał konfigi, zrzuty konfiguracji, postaram Ci się pomóc (MCSA/MCSE 2003-2012). Na przyszłość dobra rada: laby tylko w anglojęzycznych systemach, wtedy Google jest bardziej przyjazne przy odnajdywaniu ścieżki rozwiązania problemu. To także szykuje do możliwych w przyszłości egzaminów/ścieżek certyfikacji.

Ja się szykuję do cyklu blogowego o AD, ale raczej to będzie na 2012R2.

Bardziej celuję w programowanie C#, java. Sieci uczę się do egzaminu kwalifikacji E.13 projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami. Chcę znać tylko podstawy. Mimo wszystko nie uczę się tego na siłę i tylko dla zdania egzaminu. Jest to ciekawe oraz pomaga mi zrozumieć funkcjonowanie sieci w praktyce.

Skonfigurowalem dns.Książka trochę w błąd mnie wprowadziła. W dziale z instalowaniem AD była tylko wzmianka, że dns się zainstaluje wraz z AD. Dopiero 3 podrozdziały dalej jest opisana konfiguracja: forwardery, rekordy itp.