Dołaczanie do domeny NAS (WD My Cloud EX4)

Hej 

Nie mogę dodać dysku NAS do domeny i nie wiem co może być przyczyną

Mam ekran

http://images65.fotosik.pl/1090/d299d9c384ad95d5.jpg

Wprowadzam konto administratora domeny, hasło, nazwa domeny i robie save i występuje błąd połączenia z domeną.

Co może być tego przyczyną ??

 

Sławek

Ale czemu nie podasz jakie dane wpisujesz? Jakie realm name? Zrób screena z pełnymi danymi, najwyżej jak bardzo Ci zależy na prywatności zamaskuj 2-3 litery i całe hasło, bo jeszcze gwiazdki policzymy i ułatwi nam to atak brute-force :wink:

Ten adres DNS 192.168.0.1 to adres czego? Jakiego serwera DNS? Serwera, czy routera?

user: administrator

pass: *******************

realm name: *****.poznan

dns serwer: adres serwera sieciowego

Wiem, że jestem upierdliwy: ale to jest na 100% poprawny adres DNS? Wygląda to jak jakiś problem właśnie z DNSami… Czas zgadza się? Nie różni się o ~5minut (data, strefa czasowa, etc.)?

Coś chcesz robić poważnego na tym? WD nie nadaje się za bardzo do podłączania do domeny (jak więszkość NASów), szybciej i pewniej utworzyć konterer iSCSI i podłączyć do serwera (na 2008-2012 kilka kliknięć, na 2003 o kilka kliknięć więcej). Sprawdź jeszcze od strony serwera jak serwer domeny widzi tego NASa (czy np. widzi go z poprawnym IP, etc.) - net view, albo na serwerze DHCP, czy DNS.