Dołożenie 2 wentylatora na chłodzenie spartan pro

Siemka mam blaszki do zamontowania drugiego wentylatora na chłodzenie spartan pro wentylator który mam to 80 mm . Sprawdzałem na grubość czy się zmieści i powiem że jest na styk nie koliduje z tylnym 120 ( nie zahacza o niego ) http://wstaw.org/h/54b01e0ab93/�’> pytanie czy taki drugi wentylator coś da ? i czy da się zamontować na to chłodziwo wentylator 80 mm bo ten fabryczny jest chyba ciut większy 

W tym układzie jaki podałeś nic nie da a może być gorzej.

Przeczytałem to już po założeniu przed instalacją w spoczynku było 42 teraz jest 35 sprawdzę jeszcze stress 

Żeby mieć pewność że to nie pasta i docisk chłodzenia po prostu wyciągnij wtyczkę zasilania od tego 80 mm wentyla. Jeżeli temperatura nie podskoczy to będziesz miał odpowiedź.

a co do uszkodzenia 120 nic nie powinno się stać ? 

Nic.

Po odłączeniu wentylatora temperatura max 53 stopnie utrzymuje się stale w granciach 51 stopni a z włączonym wentylatorem 49/48 a max także 53 

jak sie bawić to na całego. wstaw jakiś wentylator na przód budy i wywal bebechy tak aby nie kolidowały, wtedy też bedziesz chłodził płyte główną i kartę graficzną zimniejszym powietrzem. po takim zabiegu zobaczysz różnicę. 

na przodzie mam 120 mm 

jaki? nie markowe mają wydajność nawet 3x mniejszą od np enermaxa czy nokudy. 

Jeżeli ten 80 mm nie robi hałasu to zostaw go ale na moje oko nic nie daje (różnica 2 stopni to żadna różnica).

Hałasować nie hałasuje na przodzie mam Aerocool podświetlany na czerwono dołączony do obudowy 

Fabrycznie zamontowany jest wentylator 92mm.

 

Czy ten dodatkowy wentylator ma ustawione obroty na sztywno i ile ma max obrotów?

 

Większy wentylator jest wydajniejszy (wszystko zależy też od ilości obrotów).

krejzol123

 

nie ma sensu tak montować ,bo masz teraz  92mm 80 mm i 120mm

zostaw tylko tego na chłodzeniu 92mm i tego od obudowy 120mm