Dołożenie 2 wentylatora na chłodzenie spartan pro

(krejzol123) #1

Siemka mam blaszki do zamontowania drugiego wentylatora na chłodzenie spartan pro wentylator który mam to 80 mm . Sprawdzałem na grubość czy się zmieści i powiem że jest na styk nie koliduje z tylnym 120 ( nie zahacza o niego ) http://wstaw.org/h/54b01e0ab93/%C2'\> pytanie czy taki drugi wentylator coś da ? i czy da się zamontować na to chłodziwo wentylator 80 mm bo ten fabryczny jest chyba ciut większy 

(kp1971) #2

W tym układzie jaki podałeś nic nie da a może być gorzej.

(krejzol123) #3

Przeczytałem to już po założeniu przed instalacją w spoczynku było 42 teraz jest 35 sprawdzę jeszcze stress 

(kp1971) #4

Żeby mieć pewność że to nie pasta i docisk chłodzenia po prostu wyciągnij wtyczkę zasilania od tego 80 mm wentyla. Jeżeli temperatura nie podskoczy to będziesz miał odpowiedź.

(krejzol123) #5

a co do uszkodzenia 120 nic nie powinno się stać ? 

(kp1971) #6

Nic.

(krejzol123) #7

Po odłączeniu wentylatora temperatura max 53 stopnie utrzymuje się stale w granciach 51 stopni a z włączonym wentylatorem 49/48 a max także 53 

(Chojinka) #8

jak sie bawić to na całego. wstaw jakiś wentylator na przód budy i wywal bebechy tak aby nie kolidowały, wtedy też bedziesz chłodził płyte główną i kartę graficzną zimniejszym powietrzem. po takim zabiegu zobaczysz różnicę. 

(krejzol123) #9

na przodzie mam 120 mm 

(Chojinka) #10

jaki? nie markowe mają wydajność nawet 3x mniejszą od np enermaxa czy nokudy. 

(kp1971) #11

Jeżeli ten 80 mm nie robi hałasu to zostaw go ale na moje oko nic nie daje (różnica 2 stopni to żadna różnica).

(krejzol123) #12

Hałasować nie hałasuje na przodzie mam Aerocool podświetlany na czerwono dołączony do obudowy 

(falcon89) #13

Fabrycznie zamontowany jest wentylator 92mm.

Czy ten dodatkowy wentylator ma ustawione obroty na sztywno i ile ma max obrotów?

Większy wentylator jest wydajniejszy (wszystko zależy też od ilości obrotów).

(Atronics) #14

krejzol123

nie ma sensu tak montować ,bo masz teraz  92mm 80 mm i 120mm

zostaw tylko tego na chłodzeniu 92mm i tego od obudowy 120mm