Dołożenie dysku SSD czy warto do tego modelu laptopa?

Witam, jak w tytule zastanawiam się czy warto do słabego laptopa dołożyć SSD, czy przy tym procesorze cokolwiek to da?
Dokładnie ten model:

Oczywiście, że warto. Różnica będzie bardzo odczuwalna. Nie ma to nic wspólnego z procesorem.

Dysk SSD poprawia znacznie komfort pracy stricte desktopowej.

Jednak jeśli liczysz na wydajność w kontekście “koni”, to raczej nic nie da.

Z ta różnicą to różnie bywa. W tym wypadku opłać się dodać dysk SSD. Jednak ja, osobiście, dołożyłbym więcej pamięci operacyjnej, bo na 4GB Windows będzie się delikatnie krztusił jak włączysz przeglądarkę i otworzysz parę stron. Firefox, 10 kart (w tym jedna z jakimś streamingiem audio) i już potrafi zjeść prawie 2GB.

Oczywiście że warto. Nawet najtańszy dysk SSD zrobi zauważalną różnicę. Do przeglądania netu, filmów procesor i ram starczy.

Również jestem zdania, że RAM spokojnie wystarczy.
Przy 4GB RAM nawet pokusiłbym się o eksperymentalne wyłączenie SWAPU. Ale lepiej tego nie rób.

Żaden inny podzespół nie da Tobie takiego kopa w użytkowaniu stricte desktopowym jak dysk SSD.

Ten model HP to takie badziewie że szkoda słów - szkoda że go kupiłeś a nie poleasingowego, nie ma dodatkowego slotu na SSD, musiałbyś korzystać z HDD Caddy - wyjmując nagrywarkę i montując w jej miejsce HDD (SSD w miejsce HDD).

Crucial MX300 275GB za 340zł na allegro.

Mam dysk SSD 120GB i nie wiem co robić z miejscem. Nigdy nie wykorzystałem więcej niz 60 GB.

Różni są ludzie, różne mają potrzeby.
Myślę, że brak dodatkowego slotu to nie jest mocny argument.

Już nie przesadzaj. Do zastosowań domowo-biurowych nie jest taki zły. A dysk hdd proponowałbym wrzucić do kieszeni by robił jako backup.

1 polubienie

Wiem, że badziewie, ale teściowa nie spytała zanim kupiła,a teraz narzeka tylko, że wolno działa…
Ok dzięki, włożę SSD a HDD w kieszeń jako zewnętrzny.

Nie ma co dramatyzować. Jak wsadzisz ssd i postawisz system od nowa, to będzie chodzić całkiem nieźle jak do internetu. Tylko nie instaluj flasha, pakietów adobe i antywirusów po kilka sztuk.

To jak 120 GB czy 240GB? Dziś promka w x-kom była na forum ceny świetne!


BIWIN 120GB 2,5’’ SATA A3 Series MLC 149 zł
Crucial 120GB 2,5" SATA SSD BX300 OEM 179 zł
GOODRAM 240GB 2,5" SSD MLC IRDM PRO (GEN2) 289 zł
Każdy z tych dysków na MLC!

A post was split to a new topic: HP 250 G4 - dołożenie dysku SSD