Dołożenie pamięci RAM do PC ile i jaka

Witam. Zamierzam dokupić pamięci RAM do komputera. Obecnie posiadam 8gb 2x4gb i waham się czy kupić kolejne 2x4gb czy 2x8gb. Komputer służy do gier i obróbki zdjęć. Przy okazji może ktoś podesłać jaka pamięć dokupić.
Specyfikacja to:
Płyta główna ASRock B360M Pro4

Procesor i3 8100

Karta graficzna GTX 1060 6GB

RAM 8gb HyperX Fury, DDR4, 8 GB,2666MHz, CL15 (HX426C15FBK2/8)

Dysk HDD 1T

SSD 512GB

raczej 2x4, nie wiem na ile ten procek też nie stanowi problemu. :wink:

Ja bym pomyślał o i5 oraz 2x8GB na zapas.

Procesora puki jeszcze w miarę daje rade nie będę zmieniał a jeśli już przyjdzie na niego pora to zmienię raczej na i7. Czyli do obecnych podzespołów niema sensu dokładać 16gb?

Taniej wyjdzie Ryzen i płyta. :wink:

Zależy ile potrzebujesz, jak duże pliki, jak profesjonalnie, ale 24 GB… to sporo.

Głównie to chodzi o to czy 16gb RAM nie będzie tzw. Wąskim gardłem podczas grania w nowsze gry. Wydaje mi się że przy tym procesorze i grafice 16gb będzie wystarczające ale jak już szykuje się do kupna to wolałem podpytać osoby z większą wiedzą w temacie

… wąskim gardłem w najnowsze gry okaże sie procek i za nim grafika. :wink:
Np. na Assassians to widać, biedny 4 rdzeniowiec się męczy na 100%, a karta spada nawet do 70-80 procent obciażenia https://www.youtube.com/watch?v=0DvRTp2s5Ks

Zgadzam sie najpierwej wymienić procka bo i3 to słabe strasznie.
ASRock B360M Pro4 to podstawka 1151

to polecam zainwestować w i7 7700 procka a jak kasa ciśnie to kupić choćby używkę i7 6700 za 500-600zł około.

Ramy kupić takie same jak masz najlepiej, a jak nie to o bardzo zbliżonych parametrach ale nie gwarantuje że będą działać bo to już grymas płyt głównych.
Jak chodzi o kości to można iść w 2x8 jeśli planujesz za jakiś czas znowu powiększyć ram z 16 na 32.

Co do grafiki to na 1060 pograsz w 1080p “większość” gier na Wysokich może i nawet na ultra przez pewien czas

Taki doom eternal ładnie popyla

Przypominam, że te procesory są niekompatybilne… b360 to podstawka coffee lake, więc tylko 8 generacja i7 8700 lub po update biosu i7 9700.

Dziękuję wszystkim za solidne odpowiedzi. Czyli postanowiłem że zakupie kolejne 8gb razem będzie 16gb a co przyszłość pokaże to już zobaczymy. Dokładnie te same kości pamięci są już w sklepach niedostępne więc zakupie tej samej firmy o podobnych parametrach

Wrzuć screena z cpu-z zakładka spd to pomożemy dobrać.

CPU-Z HTML report file.pdf (77,1 KB)
W takiej formie może być ?

To chyba najlepiej kupić takie same;

Tak więc wszystkie wątpliwości rozwiązane serdeczne dzięki za pomoc :wink: