Dołożenie pamięci ram do starego komputera


(Bartosz82) #1

Mam stacjonarny komputer z windows XP Proffesional. Wcześniej miałem 1,75 GB pamięci ram bo sobie dołożyłem chyba z 447 GB. Nie dawno komputer zaniosłem do pewnego informatyka, który też nie wiele dołożył mi pamięci ram i teraz mam 1,98 GB pamięci ram. Zainstalował system windows XP Proffesional od nowa ze sterownikami wszystkimi.
Oczywiście robił format C: - Zainstalował mi przeglądarkę Operę oraz program antywirusowy Kaspersky. Powiedział mi, że teraz wszystko powinno działać mi płynnie na tym komputerze i wszystkie filmiki, które są na stronach internetowych oraz filmiki VOD powinny mi działać już.
Messangera nie wyłączył oraz innych tego typu rzeczy. Powiedział też, że więcej pamięci ram nie da się zainstalować na moim komputerze bo dysk jest słaby. Podobno szukał dysku innego specjalnie pod mój komputer ale nie mógł znaleźć.
Powiedzcie mi proszę zatem czy ma rację ? czy pamięc ram w moim komputerze stacjonarnym jest zależna od dysku twardego ? Albo czegoś podobnego ? nie mogę mieć więcej niż 2 GB pamięci ram ? czy dobrze zrobił, że zainstalował antywirusa kasperskiego i przeglądarkę operę ? w operze zainstalował też wtyczkę UBlock Origin.
Czekam na odpowiedź i cenne porady z Waszej strony.


(maker3) #2

Musisz podać model płyty głównej.

Ale XP i “wszystko powinno działać” to duża nadinterpretacja.

Jak masz tam DDR1, to musisz powstrzymać sentyment, bo każda złotówka inwestycji, to strata pieniędzy.
Za kilkaset złotych możesz mieć współczesny komputer poleasingowy.


(Bartosz82) #3

Ja mam bodajże DDR albo DDR1 więc co mi radzisz ?


(bachus) #4

Podaj dokładne parametry komputera. Najłatwiej chyba będzie jak:

  • pobierzesz program Speccy (https://www.piriform.com/speccy/download)
  • uruchomisz program,
  • PLIK --> OPUBLIKUJ ZRZUT…
  • pokażesz konfigurację, czyli link do ‘zrzutu’ (http: / /speccy.piriform.com/results/abcd…)

(sensu) #5

Tzn?

Nie.

Na tak słabym komputerze, a zakładam, że taki jest skoro masz tylko 2GB pamięci, od razu odinstalowałbym jakikolwiek program antywirusowy. Oczywiście musisz wtedy bardziej uważać na co wchodzisz i co instalujesz, ale nie wymaga to dużego wysiłku.

Ublock jest OK, choć pewnie na których stronach VOD konieczne będzie jego wyłączenie.


(krystian3w) #6

Albo próba użycia Nano Defender https://github.com/NanoAdblocker/NanoDefender#nano-defender

W Oprze widać będzie trzeba przetestować wersje dla chrome za pomocą dodatku:

    • lub

(Astor44) #7

Też powtórzę za “maker3”! Żeby odpowiedzieć precyzyjnie na Twoje “Bartosz 82” pytania, musisz podać firmę i model płyty głównej komputera, choć już teraz widać, że z XP-kiem nie wszystko w sieci będzie Ci działać.


(maker3) #8

Tak jak pisałem, pooglądaj na Allegro komputery poleasingowe.
Pierwsza z brzegu aukcja: za 400zł masz zestaw z core i3, który w każdym aspekcie wielokrotnie masakruje twój zabytek http://allegro.pl/fujitsu-p500-core-i3-2120t-4g-250g-windows-10-i7098350244.html

Poniżej 300zł również będą wielokrotnie lepsze od twojego zestawy z Core2Duo, ale ze względu brak akceleracji w przeglądarkach przez stare zintegrowane karty graficzne, nie polecam ich. No chyba, że liczysz każdy grosz.