Dołożenie pamięci RAM

Ostatnio dokupiłem kości pamięci RAM. Posiadam płytę główną ASUS A7N8X z pamięcią 2x256 MB DDR-400 firmy Kingmax. Zakupiłem kości stąd: http://allegro.pl/pamiec-ram-1gb-pc3200-ddr-400-mhz-samsung-fv-i1362470270.html. Niestety w żadnym z układów komputer nie widzi nowej kości. Obawiam się, że zakupiłem niewłaściwe. Czy może jest to spowodowane czymś innym? Jeśli te są złe to jakie będą współgrać z tymi co mam? Dziękuję za pomoc

Płyta obsługuje takie kości. Obawiam się, że towar może być trefny. Sprawdź na innym kompie jeśli masz możliwość.

Te kości są w dualu? Jeśli tak:

Według niej, aby skorzystać z trybu DualDDR należy obsadzić pamięci w slotach :

1+2 = slot czarny + slot niebieski na dole

2+3 = slot niebieski po środku + slot niebieski na dole

Kolory więc absolutnie wprowadzają w błąd. Kanał 1 w trybie DualDDR stanowią w przypadku A7N8X sloty 1 i 2, a więc jeden czarny i jeden niebieski. Zielonego pojęcia nie mam, dlaczego sloty są innego koloru (i typu) skoro powoduje to tylko zamieszanie…

marcinekk125 , słuszna uwaga. Producent powinien zostać zbojkotowany. Chyba, że banki mają inny układ, a kolory są OK.

Jezyk84 , najprościej sprawdzić na innym komputerze. Sprawdź, aby mieć pewność!

Może wyjaśnię jak wygląda sytuacja, bo ze swojego pierwszego postu jednoznacznie nie wynika co i jak.

Posiadam obecnie 2 kości pamięci po 256 Mb w Dualu czyli razem 512 Mb. Kości umieszczone są w slocie 1(czarnym) i w slocie 3 (niebieskim).

Kupiłem jedną kość 1 GB z linka podanego w pierwszym poście i dołożyłem ją do slotu 2, komputer widział wciąż 512 Mb, przy zmianie slotów w innych układach widział 256 Mb.

Przed chwilą włożyłem samą kość 1 Gb i komputer się nie włącza (co parę sekund występuje dłuższy dźwięk piszczący). Czy to oznacza, że kość jest trefna, czy nie pasuje pod tą płytę główną?

Kość będę mógł sprawdzić na innym komputerze ale dopiero jutro.

Jeżeli chcesz miec w dualDDR to włóż te kostki w slot 1 i 2

PS: Wyjmij stare kostki włóż nowe. Narazie nie dodawaj starych.

1+2+3(256)