Domen na nazwa.pl - jak wskazać katalog

Witam !

Wykupiłem poraz pierwszy domenę na nazwa.pl, mój znajomy ma tam też server. Mam do niego dane FTP, lecz nie wiem jak wskazać żeby to własnie z niego kożystał i z wybranego katalogu. Nigdy tego nie robiłem i potrzebuję pomocy.

Możecie odrazu powiedzieć w co dokładnie wejść po kolei ?

Proszę o pomoc :smiley:

To że masz domenę, nie oznacza że masz już stronę. Musisz mieć jeszcze hosting i na serwerze zaparkować domenę. Jeżeli będziesz miał hosting w innej firmie musisz wskazać dns-y tego serwera i odczekać kilka lub kilkanaście godzin na propagację. I jak będziesz miał domenę zaparkowaną na serwerze to dopiero możesz korzystać z ftp i przekopiować pliki

Napisałem, że mam serwer wykupiony na nazwa.pl, gdzie ma tez 2 strony ma moj znajomy, tylko jak tam all przekierowac?

#edit

Wchodze w przekierowanie domeny na inny server w NetArt wpisuje tam nazwahostingu.nazwa.pl, potem parkuje domene i co dalej? (o ile dobrze robie)

Sorki nie doczytałem

W takim razie, wchodzisz do panelu administrowania domeną i szukasz opcji związanej z dns-ami i wpisujesz dns-y serwerów na których masz hosting. Po zatwierdzeniu czekasz jak pisałem do kilkunastu godzin, aż dns-y się spropagują.

Witam, logujesz się do Twojego konta - przechodzisz do zakładki Twoje Domeny - wybierasz interesującą Cię domenę - klikasz konfiguruj - wybierasz opcję - Przekierowanie na Serwer w NetArt - Na inny serwer w netArt i koniec

Domena po chwili powinna już działać

PS.

Nie doczytałem - katalog podaje twój kolega po zalogowaniu się do panelu serwera