Domena a hosting

(Stelmachu) #1

Witam. Wykupiłem domene na home.pl lecz hosting jest za drogi jak na moje potrzeby. Czy mając domene na home.pl moge używać darmowego hostingu innych firm?

(wojmal) #2

Oczywiście. Trzeba jedynie wpisać adresy DNS nowego hostingu, można jeszcze przekierować domenę (opcje są wyszczególnione zarówno w panelu zarządzania domeną jak i w panelu hostingu).

(adpawl) #3

Darmowe hostingi najczęściej nie mają możliwości podpięcia własnej domeny …musisz wpierw sprawdzić czy twój na to pozwala czy nie.

Jeżeli pozwala, to w panelu hostingu podpinasz domenę …a gdzieś w helpie pewnie będą podane adresy dns jakie trzeba ustawić w konfigu domeny na home.

Jeżeli nie pozwala - to albo na home robisz przekierowanie domeny i strona będzie de facto otwierana w ramce …albo szukasz hostingu umożliwiającego podpięcie domeny.

(-Puma-) #4

Hosting na home jest drogi ale można poszukać taki za kilka złotych a płatne mają podpinanie domen i są bez reklam.

(TomTar) #5

@wojmal

Nie wszystkie darmowe hostingi pozwalają na podpięcie domeny. webd.pl to fajny hosting niedrogi i możesz podpiąć tam swoją domenę.

(Gerard Zurek) #6

Witam!

Ostatnio korzystam z hostingu dejm.pl .

Fajny, bo darmowy. Pojemność dyskowa mi wystarcza :wink:

Kolejny fjuczer to to, że możesz dodać rekordy DNS (zwykły DNS u rejestratora używa DNS-ów dejma, a ty w cPanelu możesz dodać inne rekordy, takie jak A Record, CNAME, MX, TXT i inne… :wink:

(Mejsi4) #7

Jasne, że możesz! Ale nie polecam darmowych.

w www.2hi.pl możesz tanio wykupic hosting + jeszcze do tego 10% zniżki znajdziesz na fanpage :wink: http://www.facebook.com/pages/Grupa-2hi … 548?ref=hl