Domena a hosting

Witam. Wykupiłem domene na home.pl lecz hosting jest za drogi jak na moje potrzeby. Czy mając domene na home.pl moge używać darmowego hostingu innych firm?

Oczywiście. Trzeba jedynie wpisać adresy DNS nowego hostingu, można jeszcze przekierować domenę (opcje są wyszczególnione zarówno w panelu zarządzania domeną jak i w panelu hostingu).

Darmowe hostingi najczęściej nie mają możliwości podpięcia własnej domeny …musisz wpierw sprawdzić czy twój na to pozwala czy nie.

Jeżeli pozwala, to w panelu hostingu podpinasz domenę …a gdzieś w helpie pewnie będą podane adresy dns jakie trzeba ustawić w konfigu domeny na home.

Jeżeli nie pozwala - to albo na home robisz przekierowanie domeny i strona będzie de facto otwierana w ramce …albo szukasz hostingu umożliwiającego podpięcie domeny.

Hosting na home jest drogi ale można poszukać taki za kilka złotych a płatne mają podpinanie domen i są bez reklam.

@wojmal

Nie wszystkie darmowe hostingi pozwalają na podpięcie domeny. webd.pl to fajny hosting niedrogi i możesz podpiąć tam swoją domenę.

Witam!

Ostatnio korzystam z hostingu dejm.pl .

Fajny, bo darmowy. Pojemność dyskowa mi wystarcza :wink:

Kolejny fjuczer to to, że możesz dodać rekordy DNS (zwykły DNS u rejestratora używa DNS-ów dejma, a ty w cPanelu możesz dodać inne rekordy, takie jak A Record, CNAME, MX, TXT i inne… :wink:

Jasne, że możesz! Ale nie polecam darmowych.

w www.2hi.pl możesz tanio wykupic hosting + jeszcze do tego 10% zniżki znajdziesz na fanpage :wink: http://www.facebook.com/pages/Grupa-2hi … 548?ref=hl