Domena DOBREPROGRAMY legalne użytkowanie

Przeglądałem akurat oferty domen i teraz pytanie jak to jest jesli ktoś kupi domene Dobreprogramy z tej listy http://domeny.onet.pl/wyn_wysz.html?dom … rogramy.eu kto legalnie wtedy używa ?

Tak.

Jak widać, możliwości kombinacji jest sporo, i chcąc wykupić wszystkie możliwe, trza mieś trochę kasy :wink:

Mogą być domeny funkcjonalne, regionalne, etc.

Te co są zarezerwowane, prowadzą na nasz vortal :slight_smile:

a teraz jak by ktoś nazwał tak samo strone mając jedną z tych domen wolnych czy to zakazane .

Raczej tak

a niby dlaczego?

Jak już kiedyś napisałem, od jakiegoś czasu toczy się procedura objęcia ochroną znaku towarowego “dobreprogramy”. Po oficjalnym jej zakończeniu będziemy prawnie ścigać wszystkie serwisy, które w ten prymitywny sposób starają się zdobywać popularność. Niestety walka z takimi zjawiskami jest czasochłonna, a Internet jest pełny matołów, którzy nie potrafią sami wymyślić niczego…

Wg naszych informacji przyznanie ochrony znaku to już kwestia dni…

czyli rozumiem wtedy nie bedzie można użyć takiej domeny ?

Jeśli DobreProgramy będzie znakiem towarowym to nie - nie wiem co ze stronami które już się tak nazywają tylko zamiast pl mają coś innego.

A tak BTW ostatnio się wkurzyłem jak chciałem wejść na http://jakilinux.org , tylko z rozpędu zamiast org wpisałem pl i wyskoczyła jakaś inna strona (promująca jakieś distro linuksowe). Najlepiej by było żeby jak coś ma np końcówkę pl, to żeby automatycznie dostawało też inne końcówki takie jak net, org i com - może nie było by wtedy takich pomyłek :smiley:

jak by tak było, to można by poddać w wątpliwość w ogole sens istnienia różnych końcówek.

Ten link w podpisie jest zabroniony

BTW

Było PW - zignorowałeś.

To jest ostatnie ostrzeżenie

To nie jest takie proste jak ci sie wydaje. Trzeba miec duzo kasiory aby wygrac takie sprawy. A poza tym polskie prawo jest dziurawe jesli chodzi o internet wiec moga byc problemy z wywalczeniem takiej domeny.

Tu nie chodzi o domenę, tylko o znak towarowy dobreprogramy. W sytuacji gdy dobreprogramy dostaną znaczek ™, to nie będzie można jej wykorzystywać w jakiejkolwiek formie - tak więc, również w postaci domeny.

Cebuli nie musi się wydawać, ma wykształcenie prawnicze.

A w postaci słowa dobre programy też ? Taki zwrot zostanie zastrzeżony czy jedynie łączony człon owych słów ?

Na razie nie ma domen ze spacjami więc w tym przypadku nie ma problemu :wink:

Ale można tak:

Dobre-Programy i tak dalej …

Ale nie chodzi mi o domenę :slight_smile: Chodzi o to że gdy fraza ‘dobreprogramy’ zostanie zastrzeżona to czy używanie zwrotu ‘dobre programy’ będzie legalne. Czy jedynie łączna fraza jest strzeżona ?

Nie można zastrzec potocznych słów czy zdań, jak to przedstawiłeś - czyli dobre programy.

Słowo dobreprogramy jest sztucznym słowem, stworzonym na konkretne potrzeby.

Działa to również w drugą stronę. Niektórzy chcieli, żeby słowo google zostało włączone do języka potocznego. I jak się można domyśleć, google nie było i pewnie w dalszym ciągu nie jest zachwycone tą propozycją. I trudno się dziwić, ponieważ w tej sytuacji stałoby się normalnym słowem, które każdy może wykorzystać np. finanse.google.eu

Tak więc,

No, chyba, że prawo autorskie i patentowe jest jeszcze bardziej “zakręcone” jak by można się spodziewać czytając ten “bełkot” :wink:

I to się już stało, coraz częściej można spotkać się ze zwrotem:

wygoogluj sobie

Czyli słowo googole w internecie stało się praktycznie synonimem słowa szukaj.

Tak, ale nie można go wykorzystać komercyjnie czy innym celu, jako że jest ono zastrzeżonym znakiem towarowym :slight_smile: Gdy, stało się inaczej…