Domena eu czy org/net

Witam. Postanowiłem prowadzić serwis o tematyce TI oraz forum, nazwa strony jakę chcę wykupić w pl jest już zajęta, pozostaje mi eu lub org net a czy jest różnica czy bede miał eu czy org ?

Nie ma różnicy. Obie są dobrze indeksowane przez wyszukiwarki.

Generalnie jeśli masz możliwość to wykup .eu - jest bardziej przyszłościowa i na czasie :slight_smile:

tylko że za eu zapłacę 45 zł a za org lub net 24. Ale jeśli mówisz że co do indeksowania nie ma różnicy wezmę tą tańszą. A po drugie to jaka będzie lepsza org czy net ?

moim zdaniem lepsza będzie org jeśli wybierasz między org/net :slight_smile: ale to tylko moje zdanie

.org

tania i globalna.

a inni co o tym sądzą

Romek Dziękuje

aju Dziękuje

Złączono Posta : 16.08.2006 (Sro) 22:32

to chyba wykupię org

Także sądzę,że .org

oczywiście że UE jest droga,ale tak jak ktoś wcześniej wspomniał jest przyszłościowa;]

wg mnie domena ue jest przydatna tylko dla osób które mają miedzynarodowe kontakty a tak na polskie potrzeby to bym wybrał pl

ale skoro wybierasz miedzy org i net to bym wybrał net

Przecież pisał że *pl jest zajęta:/

a jakie byście dale nazwy dla serwisu o kompach ?

Cały serwis to Twoje dzieło więc to Ty powinieneś wiedzieć jak chcesz nazwać swoje “dziecko” :stuck_out_tongue:

też prawda

Jeżeli stona ma iść tylko na Polske to lepiej weż .org

Chyba że alternatywa do nazwy .pl :stuck_out_tongue:

ja tam mam info i nie nażekam :stuck_out_tongue: indexowany w google jestem na 2 miejscu wpisując phpmax :stuck_out_tongue:

taaa tylko zazwyczaj każdy wpisze php.

A wpisując php nie widziałem Twojej strony do 1000 miejsca i dalej nie chce mi się szukać ;]

wiesz narazie mam 4 pr :slight_smile: nie mam 8 jak google :stuck_out_tongue:

wiesz powiem Ci tak nie domena się liczy ale zawartosć i jakosć strony którą wykonasz, co z tego że będziesz miał domenę pl, org, net, czy eu jak np. na stronie będzie biednie to nikt nie zwróci uwagi na to że amsz taką domenę. Za to gdy masz bardzo ciekawą stronę, częste aktualizację i choćby darmową domenę to i tak ludzie będą wchodzi na stronę ze względu na treść :slight_smile: Pozdrawiam

nom dokładnie :slight_smile: mój servis się rozbudowuje jak narazie mam 200-350 uniq dziennie :stuck_out_tongue:

Bez różnicy jaka końcówka? To czemu Google.com ma PR=10, a Google w domenach krajowych (np. pl) mają PR=8 ? Do pozycjonowania polecam domenę globalną… skoro masz do wyboru takowe, to weź tą, która pasuje bardziej do charakterystyki twojej strony