Domena i DNS na własnym serwerze


(morfeusz9510) #1

mam wykupioną domenę w hostingu linuxpl.com i chcę ją połączyć z moim prywatnym serwerem (komp z ubuntu serwer), jednak aby ją przydzielić do jakiegoś serwera muszę podać IP i nazwę hosta i stąd moje pytanie lepiej postawić własny serwer DNS(bind) na serwerze, który chcę podpiąć do domeny czy skorzystać z darmowego serwisu ?


(bachus) #2

Z pytania wynika, że nie do końca rozumiesz DNSy i chyba będzie Ci prościej i pewniej, jak zaparkujesz domenę gdzieś poza swoim serwerem…


(Pablo_Wawa) #3

W skrócie: na innym serwerze DNS (może być linuxpl.com) podajesz dla swojej domeny (musisz ją sobie wykupić oczywiście) adres IP serwera u siebie.


(morfeusz9510) #4

znacie jakiś darmowy serwer DNS, bo linuxcom.pl odpowiedziało, że taka opcja jest możliwa tylko jeśli wykupię u nich hosting, wykupienie samej domeny nie wystarczy


(Pablo_Wawa) #5

Nie jestem pewny, ale na nazwa.pl można sobie założyć darmowe konto (tj. zarejestrować się), co jest chyba cały czas darmowe, a potem delegować do ich serwisu swoją domenę ze wskazaniem na swój adres IP (“PRZEKIEROWANIE NA ZEWNĘTRZNY ADRES IP”) - najlepiej się z nimi skontaktuj i zapytaj.


(morfeusz9510) #6

dzięki, sprawdzę