Domena i hosting pod portfolio prac_

Cześć Wam,

Mam do was pytanie odnoście jaki hosting z domeną na stronę typu portfolio prac graficznych jak i foto opartej na WP?

Strona ma mi służyć jako wizytówka i portfolio do prac. 2 lata temu miałem hosting i domenę w hekko. Wszystko było ok, tylko utrzymanie strony z której (nie)stety nie mam żadnych korzyści póki co okazało się dość drogie… zrezygnowałem z hostingu, ale rok temu opłaciłem domenę ze względu na to, że parę osób za oceanu pisało mi że chcieli by ode mnie odkupić nazwę domeny, także musiałem ją zaklepać żeby mi ktoś nazwy nie zakosił. 

Domena traci ważność za 10dni w hekko, i myślę nad reaktywacji strony i szukam Taniego serwera który będzie w miarę stabilny.

Czy ktoś może polecić jakąś firmę która spełni moje oczekiwania?  

Mintshost jest tani, choć serwery momentami mulą (na podstawowym hostingu). Nie trwa to długo, maksymalnie parę minut, ale przez ostatni rok jak tam jestem - zirytowało mnie to parę razy.

Cena pakietu mini w Mintshocie kosztuje 30zł / rok, czyli nie wydasz majątku :slight_smile:

czy ja wiem czy taki tani… Domena kosztuje 50zł (mam .com) :confused:

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić domenę w serwisie A, a hosting w serwisie B.

Przykładowo ja mam domenę w Hekko, a strona jest na serwerze Mintshost (podobnie jak Ty - szukałem taniego wariantu).

Tani =/= stabilny.

Musisz się liczyć z kosztami, a WP do lekkich CMSów nie należy. Z hostingów to biznes-host, ovh lub netdc.

Zaś jeżeli chodzi o domeny to albo ovh albo masternet.

mam jeszcze pytanie… Widzę, że w hekko 1 rok działania strony (hosting+domena) wychodzi ok 65zł. 

Ale czy pierwszy okres działania jest tylko do nowych klientów czy można nawiązać umowę tylko na inną osobę ale na taką samą nazwę domeny?

Kwestia domeny jest bardziej skomplikowana, nie możesz tak np nie możesz jej opłacić do 6 dnia miesiąca a 7 kupić jeszcze raz jak nową - za pierwszym razem. Domena po wygaśnięciu jest przez jakiś czas (zależy od domeny) zawieszona tak byś mógł ją odnowić, jeśli tego nie zrobisz ktoś inny może ją później wykupić bo założył na nią “opcję”, albo bez tego może Cię ubiec. Więc jeśli chodzi o domeny na których ci zależ trzeba pilnować by ją przedłużyć w czasie bo można ją stracić.

Oczywiście ja to opisałem łopatologicznie i nie uwzględniłem wszystkiego bo jest to temat dużo bardziej skomplikowany, chciałem jedynie zobrazować ogólnie sytuację.

Ktoś się orientuje na ile jest zamrożona domena w Hekko? Dostałem wiadomość, że moja domena wygasła 20 lutego.

Jednak chciałbym opłacić stronę tylko na 6mc… Chciałbym powysyłać emaila za zapytaniem do agencji o jakieś praktyki/staże. 

Zamrożenie domeny nie zależy od firmy tylko od regulaminu głównego rejestratora domen który się nią opiekuje, dlatego zależnie jaka jest to domena czas może być różny.

Druga sprawa to to że domeny najczęściej można wykupić tylko na rok. Czasami na więcej, ale standardem jest rok, ale znów zależy to od konkretnej domeny.

Nie ma czegoś takiego jak opłacenie domeny na 6 miesięcy. Można tylko na rok.

A teraz to chyba domena jest zawieszona nawet przez miesiąc - o ile mowa o domenach PL.

Mylę się?