Domena i serwer - gdzie kupić?


(Sebul007) #1

Witam ! Mam pytanie otóż gdzie najlepiej kupić domene *.pl lub *com.pl i serwer? Zastanawiam się nad ofertą firmy OVH*. Interesuje mnie najtańsze rozwiązanie - na serwerze będzie stał jedynie cms joomla. Co polecacie? I co do oferty OVH - nie ma żadnych ukrytych kosztów? Nie trzeba nic przedłużać? jaki jest koszt całkowity? Z góry dziękuje za odpowiedź :slight_smile:

*plan personal - jest napisane, że domena w cenie


(kamil_w) #2

Jeśli chcesz postawić tylko 1 serwis na joomli, to nie potrzebujesz 25GB przestrzeni dyskowej. Kup sobie serwer + domenę tu:

http://klatka.pl/zestawienie.html

Płacisz 40 zł za rok i to w zupełności ci wystarczy.

Tu masz ich cennik domen:

http://www.adresik.pl/cennik.html

Ja bym tam brał jednak domenę eu, a nie pl, bo kosztuje o połowę mniej


(Sebul007) #3

Dzięki za odp. oferta ciekawa :slight_smile: A co myślicie o tej ofercie http://hdhost.pl/oferta/domeny ? Do każdej domeny dają hosting za darmo.


(kamil_w) #4

Na pierwszy rzut oka oferta bardzo ciekawa. Nie wgłębiałem się w szczegóły, ale dodałem do zakładek. Kiedyś do niej wrócę.


(neo10) #5

ja mogę polecić hosting http://www.linuxpl.com/ gratis domena info a jak chcesz inną to dla domeny http://www.az.pl ;] często są promocje z darmowymi pl nawet teraz można zarejestrować za 0zł 3 domeny pl oczywiście to opłata za 1rok póżniej płaci się normalnie


(Spam) #6

Nie patrzcie na to ile kosztuje domena za pierwszy rok tylko ile wyniesie was łącznie jej utrzymanie. W AZ zapłacisz po roku pewnie 122 zł (w 2011 123zł :slight_smile: ). Czyli 2 lata masz za 123 zł. Znalazłem ostatnio promocję http://lowcadomen.pl/promocja gdzie masz .pl na 2 lata za 86 zł.


(Inga Sadowska) #7

potwierdzam, co mówili poprzednicy, dobrzy rejestratorzy od złych odróżniają się ceną za przedłużenie. ja mam 3 domeny w http://www.uti.pl/uslugi/domeny/?KJk0m8rl i nie miałam nigdy problemów z płatnościami i odnowieniami.


(Nanako) #8

Ja od jakiegoś czasu działam na ArubaCloud i nie mogę narzekać. Mam na razie najmniejszy pakiet - 4 zł miesięcznie - 20GB miejsca na dyskach SDD, problemów do tej pory nie było, przegapiłem, ale mają promocje, że 60 dni można sobie potestować za darmo, trzeba jedynie zgłosić się po voucher. Więc to też jakaś opcja.