Domena internetowa a Hosting?

Witam

Mam pewien problem chce założyć swoją własną stronę www, ale nie rozumiem pewnej rzeczy jak kupię domenę np. na stronie nazwa.pl to muszę wykupić dodatkowo Hosting ??

Nie, nie musisz. Jednak nie polecam kupowanie w Nazwa.pl czy Home.pl. W Nazwa.pl domena “kosztuje” przez pierwszy rok grosze (albo 0zł) ale później po upływie roku masz obowiązek przedłużenia o kolejny rok za co już płacisz ok 120zł. Lepiej już wybrać chociażby tańszy Masternet.pl

Możesz, ale nie musisz…

Bo np. możesz kupić domenę w nazwa.pl, a hosting na linuxpl.com, albo cal.pl :slight_smile: i wtedy podłączasz domenkę i wszystko lata.

Pozdrawiam.

Ganja , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

zależy na jaki okres chcesz mieć domenę, jeśli tylko na rok to lepiej nie zawracać sobie głowy.

Dzięki wielkie za wytłumaczenie :slight_smile:

Ogólnie to chce założyć stronę która będzie mi służyć kilka lat.

A co do tej strony www.masternet.pl to mam pytanie jak kupił bym tą domenę np. .pl to cena jest roczna czy miesięczna, później przy przedłużeniu mojej domeny ??

Jeszcze raz wielkie dzięki :slight_smile:

roczna :wink:

Domeny nie da się kupić na miesiąc… :slight_smile:

…ale można wydzierżawić :stuck_out_tongue: ale to inna historia .

Proponuję Ci wybrać hosting i domenę w jednej firmie. Może to Ci pomóc w zaoszczędzeniu wielu, ewentualnych problemów i nieprzyjemności w przyszłości.

Ja osobiście wyznaje, że “wszystkiego” w jednym miejscu się nie bierze… i powiem Ci, że to mi się sprawdziło :slight_smile: