Domena internetowa a Hosting?

(Ganja 6) #1

Witam

Mam pewien problem chce założyć swoją własną stronę www, ale nie rozumiem pewnej rzeczy jak kupię domenę np. na stronie nazwa.pl to muszę wykupić dodatkowo Hosting ??

([c4d]) #2

Nie, nie musisz. Jednak nie polecam kupowanie w Nazwa.pl czy Home.pl. W Nazwa.pl domena "kosztuje" przez pierwszy rok grosze (albo 0zł) ale później po upływie roku masz obowiązek przedłużenia o kolejny rok za co już płacisz ok 120zł. Lepiej już wybrać chociażby tańszy Masternet.pl

(Skr3czu) #3

Możesz, ale nie musisz...

Bo np. możesz kupić domenę w nazwa.pl, a hosting na linuxpl.com, albo cal.pl :slight_smile: i wtedy podłączasz domenkę i wszystko lata.

Pozdrawiam.

Ganja , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Irekxara) #5

zależy na jaki okres chcesz mieć domenę, jeśli tylko na rok to lepiej nie zawracać sobie głowy.

(Ganja 6) #6

Dzięki wielkie za wytłumaczenie :slight_smile:

Ogólnie to chce założyć stronę która będzie mi służyć kilka lat.

A co do tej strony www.masternet.pl to mam pytanie jak kupił bym tą domenę np. .pl to cena jest roczna czy miesięczna, później przy przedłużeniu mojej domeny ??

Jeszcze raz wielkie dzięki :slight_smile:

(Irekxara) #7

roczna :wink:

(Skr3czu) #8

Domeny nie da się kupić na miesiąc... :slight_smile:

(Irekxara) #9

...ale można wydzierżawić :stuck_out_tongue: ale to inna historia .

(Bartosz Nowicki) #10

Proponuję Ci wybrać hosting i domenę w jednej firmie. Może to Ci pomóc w zaoszczędzeniu wielu, ewentualnych problemów i nieprzyjemności w przyszłości.

(Skr3czu) #11

Ja osobiście wyznaje, że "wszystkiego" w jednym miejscu się nie bierze... i powiem Ci, że to mi się sprawdziło :slight_smile: