Domena na innym serwerze - jak na to wyszukiwarki


(Pawel Pieczyrak) #1

Witam. Wczoraj zmieniłem nazwę mojej strony (dokładniej domenę) z odw.cba.pl na odw.orgs.pl. Jednak domena jest na innym serwerze niż macierzysta strona. Adres do macierzystego serwera brzmi odw.vooa.pl. I teraz są takie cuda. Po wpisaniu adresu odw.orgs.pl w przeglądarkę wszystko wyświetla się ok. Gdy kliknę np w dział dla windows 7 na pasku adresu nadal zostaje odw.orgs.pl. Dopiero jak uruchomię w nowej karcie to adres zmienia się na http://odw.vooa.pl/windows-7.html. I teraz moje pytanie jak na to będą reagowały wyszukiwarki. Czy np. jeśli będzie odnośnik do działu windows 7 do mojej strony to adres będzie odw.orgs.pl czy http://odw.vooa.pl/windows-7.html. ? Z góry dziękuje za informacje.

Domena założona na www.wa.pl


(Macasz12) #2

Ale domenę masz na ip czy to alias? Czasem nie ma w PA* ustawiania domeny oryginalnej?

PA*= Panel Administratorski


(Pawel Pieczyrak) #3

Oryginalna domena to odw.vooa.pl. Zakładając domenę odw.orgs.pl poproszono mnie o podanie adresu strony. Więc podałem odw.vooa.pl. Teraz jak wpiszę odw.orgs.pl podczas ładowania widać, że łączy się z odw.vooa.pl Nie wiem jak to fachowo nazwać.


(Macasz12) #4

To masz alias, domene na IP założysz w serwisie np. yoyo.pl.


(Jacek705) #5

z domeny orgs.pl masz przekierowanie po ramce na vooa.pl, więc wyszukiwarki nie będą widziały strony pod adresem orgs.pl tylko pod vooa.pl i wszystkiee linki muszą być do vooa.pl. Inaczej nie zadziała


(Pawel Pieczyrak) #6

To wyszukiwarki nie będą miały żadnych problemów z indeksowaniem i wyniki będą prawidłowo wyświetlane w Google ? Bo po wpisaniu w google odw.orgs.pl pojawiło się coś takiego -------> http://zf6swq.blu.livefilestore.com/y1p ... kHcA/1.JPG

Czy może być to spowodowany i czy takie problemy nie będą występować w przyszłości ?


(Jacek705) #7

spowodowane to jest tym, że Google nie obsługuje ramek, a Twoja strona na orgs.pl bla przeglądarek bez obsługi ramek właśnie taki tekst wyświetla - sprawdź źródło strony na orgs.pl. Google NIGDY prawidłowo nie zindeksuje takiej strony.

Natomiast znajdzie Twoją stronę pod adresem odw.vooa.pl i tą zindeksuje prawidłowo, razem z linkami wewnętrznymi.


(Zbyszekborkowski) #8

Twoja strona wyświetla się w ramce. Musisz poustawiać odpowiednie przekierowania DNS-ów.


(Pawel Pieczyrak) #9

Problem w tym, że do ustawień DNS-ów są tylko rekordy MX i rekordy CNAME. Nigdy się w to nie bawiłem, więc nie wiem