Domena na Nazwa.pl-> strona zredagowana-> teraz hosting

Witam, jestem początkujący w tych sprawach i jak doczytałem na forach zrobiłem podstawowy błąd. Czyli zacząłem od dupy strony czyli najpierw zarejestrowałem domenę na nazwa.pl.

Potem wykupiłem szablon w języku Template Type: JavaScript Based , Width: 1980px /Coding: JQuery / Sources Available: .HTML; .PSD

Software Required:

Adobe Dreamweaver 8+;

Adobe Photoshop CS+;

For uncompressing a template ZIP package:

WinZip 9+ (Windows);

Stuffit Expander 10+ (Mac)

I teraz szukam jakiegoś fajnego hostingu.

Moja strona to jest coś w stylu portfolio. Opis działalności oraz kilkanaście zdjęć.

Mam pytanie czy najlepiej będzie wykupić hosting na nazwa.pl czy można gdzieś indziej jak się ma tam domene… czy są jakieś darmowe serwery.

Oraz jak to wygląda od strony praktyczno- finansowej. Bo z tego co wyczytałem to darmowych serwerów jednak nikt nie poleca z uwagi na reklamy.

Nazwa.pl kusi tym, że serwer w cenie promocyjnej to 16,50 + vat 23% za miesiąc. Więc koszty wydają się optymalne. Jednak boje się o ceny przedłużenia, jak one wyglądają.

Czy za rok można przenieść domenę wraz ze stroną na inny serwer innego operatora.

Bardzo proszę o wytłumaczenie mi tej całej procedury. Oraz co najlepiej się opłaca.

Hosting:

jaki-wybrac-hosting-t510887.html

Za hosting można zejść nawet do ceny ok 40zł za rok.

Ceny przedłużenia musisz sobie sam sprawdzić, nikt tego nie zrobi za Ciebie.

Jeśli w nazwa.pl zarejestrowana domena jest na Ciebie (a zapewne tak jest) to możesz przenieść jej obsługę gdzie indziej. Tak samo zawsze możesz zmienić hosting - oczywiście wiąże się to z przerzucaniem plików i konfiguracją domeny.

Nie raz bardziej się opłaca utrzymywać serwer w jednej firmie a domenę gdzieś indziej.

Dziękuje bardzo za odpowiedz.

Mam jeszcze trzy pytania…

To czyli ten projekt strony który mam mogę ustawić na www.1and1.pl bo znalazłem tam fajną opcje Starter Windows za 4,9 zł/ miesiąc.

Tylko tam są podane języki skryptowe ASP, .NET, AJAX, LINQ, PHP, Perl. To chodzi o czy ten pakiet obsługuje projekt mojej strony?

Jak dobrze rozumiem na jednym hostingu może być nawet kilka domen podpiętych byle by nie przekroczyły limitu 10 GB dostępnego w powierzchni dyskowej, tak?

Podpięcie wygląda tak, że wykupuje hosting na 1and1.pl. Firmy przesyła mi dane jakie jakie trzeba wklepać w moim koncie użytkownika na na serwisie nazwa.pl gdzie mam domenę.

Wrzucam stronę totalal comanderem i cieszę się z pierwszej strony internetowej tak?

Sam szablon jest w htmlu+css+javascript - odpalisz w 99% miejscach. Jeśli dorzucisz coś do backendu (np PHP) serwer musi obsługiwać dany język a na no się zdecydujesz to już Twój wybór.

Chyba może się zdarzyć że hosting ma ograniczoną ilość domen jaką można podpiąć - trzeba by sprawdzić w konkretnej ofercie serwera. (1and1 i ten pakiet za 4zł ma możliwość podpięcia 20 domen zewnętrznych).

To 10GB dostępnej powierzchni nie ma nic wspólnego z domenami, chodzi o miejsce na pliki - na same portfolio starczy Ci w zupełności a zmieścisz także paczki ze zdjęciami dla znajomych do ściągnięcia :wink:

Podpięcie u mnie wyglądało tak że hosting podaje mi DNSy które wpisuje w panelu domeny + w panelu hostingu konfiguruje nową domenę na serwerze. Sam proces może trwać ok 24h (nieraz 72h jak domena jest światowa chyba).

Do wrzucania polecam coś innego FlashXP, FileZilla. Osobiście używam WinSCP.

Dziękuje bardzo za odpowiedz, co do strony to wyklarował mi pan chyba wszystko, przez co jeszcze raz dziękuje:))

PS. A co do paczek ze zdjęciami np. dla znajomych to do tego muszę mieć inny adres domeny, tak?

Czy po prostu wrzucam tą paczkę ze zdjęciami na serwer 1and1 i wygląda to podobnie jak procedura wrzucenia np. zdjęć na rapidshare.

Masz urodziny i milion sweet fotek, paczka zip (polecam z hasłem) i wrzucasz na serwer np do katalogu zdjecia. I wysyłasz znajomym link: mojadomena.pl/zdjecia/mojeurodziny.zip + hasło.