Domena na własność

Można kupić domenę na stałe, na własność?

możesz wykupić na kilka lat ale nie na wieczność :]

to ile lat maksymalnie przy jednokrotnym przedłużeniu zalezy od firmy, ale zawsze możesz przedłużać kilka razy naraz ważność domeny i tym samym przedłużyć ją teoretycznie w nieskończoność.

A jakbym chciał komuć odsprzedać domenę? Sprzedaję mu po prostu dane z serwisu który u którego mam domenę?

sprzedaż domeny (czyli cesja praw) to nie to samo co sprzedaż serwisu+domeny.

sprzedając samą domenę przekazujesz drugiej osobie tylko prawa do domeny , wszystkie pliki z serwera należą nadal do Ciebie i możesz nimi dowolnie zarządzać.

Osoba kupująca samą domenę musi w swoim zakresie zadbać o zawartość strony i nie ma prawa bez Twojej zgody wykorzystywać Twojej dotychczasowej strony i kopiowania z niej.

Nie o to pytała szarapova. Jej chodziło o to czy jeśli sprzedaje domenę to nowemu właścicielowi ma przekazać swój login i hasło w serwisie w którym domena została kupiona. (o to chodziło czy o zawartość serwisu?)

Paramedyk , o to chodziło, ale odpowiedź privanda dopełniła moją wiedzę :smiley:

Ostatnio miałem ten sam problem. Po otrzymaniu odpowiedzi z serwisu az.pl już wszystko wiem. Otóż kupując domenę nie musisz przy późniejszej odsprzedaży podawać hasła do konta tylko nowy właściciel zakłada konto w serwisie np. az.pl i dokonujecie pomiędzy sobą cesjii domeny.