Domena - Nie rozwiją się linki do poszczególnych podstron

Witam

Założyłem sobie konto hostingowe z subdomeną oraz zarejestrowałem darmową domenę .tk dla witryny.

Wrzuciłem tam wordpressa.

Teraz jak wchodzę przez adres podany przy zakładaniu konta to wszystkie linki do artykułów rozwijają się prawidłowo, natomiast wchodząc na stronę przez domenę .tk strona również się ładuje bezproblemowo, tak jak i artykuły, ale pasek adresu nie zmienia się przy przechodzeniu na poszczególne podstrony.

Cały czas adres kończy się na .tk

Jak to naprawić?

http://pressw.yzi.me/ - działa dobrze

pressw.tk - linki się nie rozwijają

Pozdrawiam

Wordpress powinien chodzić pod 1 domeną (choć to nie jest konieczne a zalecane), więc z tej mniej ważnej ustaw przekierowanie 301 na bardziej ważną.

Tu masz coś więcej o tym

https://kb.mediatemple.net/questions/1898/How+can+I+change+the+domain+name+for+my+WordPress+site%3F#gs

Ja zwykle domenę zmieniam ręcznie w bazie danych w tabeli wp_config lub wp_settings bodajże.

Twoja “domena” .tk to nie jest domena zaparkowana na Twoim serwerze tylko zwyczajny alias. Czyli wchodząc na nią ładuje się strona która ma wew. ramkę (na całą szerokość) w której wyświetlana jest Twoja witryna. To skutkuje tym że adres się nie zmienia, gdyż z punktu widzenia przeglądarki jesteś ciągle w tym samym miejscu a jedynie wew. ramki coś się dzieje.

Nic z tym nie zrobisz. Jeśli chcesz mieć stronę pod 2 adresami (abstrahując od problemów z samym WP w tej kwestii), musisz drugą domenę zaparkować u siebie na serwerze i odpowiednio skonfigurować całość.

Witam

Znalazłem taką opcję i domena została “zaparkowana rano”, z tym, że wyskoczył komunikat, że opcja będzie działać w przeciągu 24-48 godzin.

Przed chwilą sprawdzałem i jest tak samo.

Mam nadzieję, że to faktycznie “zadziała” - zobaczymy jutro.

Co do porady ra-va:

Po wykonaniu modyfikacji adresów w ustawieniach wordpressa padł mi layout na obu domenach.

W przypadku modyfikacji adresu w opcjach bazy danych - wp options zmiana adresu powoduje zepsucie bazy.

Pozdrawiam