Domena PL - przeniesienie

Witam,

Może trywialne pytanie, ale nigdy nie nie miałem potrzeby przeniesienia domeny.

Teraz mamy wykupioną domenę PL na home.pl

Mam odnowić abonament za kolejny rok w wysokości 120,78 PLN.

Czy ja mogę przenieść domenę do innego operatora, jak to zrobić ?

Taka operacja nazywa się transferem.

Tutaj link do strony NASK: http://www.dns.pl/porozumienie/transfer.html

Poszukaj też informacji na stronie rejestratora do którego chcesz transferować.

Nie wydaje mi się, by ktoś dał jakąś zniżkę dla przenoszonych domen, więc promocje typu 1zł za rok nie obowiązują.

Wszyscy operatorzy będą mieć podobne ceny, bo korzystają z płatnych usług NASK, chyba tylko home.pl ma ostatnio również takie uprawnienia.

Natomiast nie ma problemu z przekierowaniem domeny na dowolny serwer dowolnego dostawcy.

MaRa, ale o czym Ty piszesz? Bo Twoja wypowiedź nie trzyma się kupy.

Cennik dla partnerów NASK jest ogólnodostępny i można się z nim zapoznać pod adresem http://dns.pl/porozumienie/oplatyp.html

Ceny przedłużenia domen są różne u różnych rejestratorów i wynoszą od około 45 zł netto wzwyż (ok 100 zł u najpopularniejszych rejestratorów). Różnice są więc spore.

Koledzy, a możecie podać kilku zaufanych rejestratorów ?

Czy pisać do nich czy zadzwonić ?

Nigdy z takiej opcji nie korzystałem, ale może obniżę koszty,

bo cały czas jesteśmy z home.pl

Ja swoje rejestruję w MasterNET.pl.

Nie ma sensu dzwonić i zawracać im głowę. Zakładasz Panel, inicjujesz transfer i lecisz z procedurą :slight_smile:

Tylko home.pl jest bardzo sprytne. Jezeli chcesz zrobic transfer domeny do innego operatora musisz skladac wniosek o przyznanie kodu authinfo. W wypadku domen globalnych jezeli chcesz dana domene przetransferowac musisz ja przedluzyc. (w polskich nie trzeba, ale nie jestem pewien) Żeby uzyskac kod do transferu musisz wyslac podanie w ktorego sklad wchodzi miedzy innymi pesel i skan dowodu osobistego. Jesli podales falszywy pesel to nici z transferu. Wtedy pozostaje ci jeszcze jedna droga, musisz zrobiić cesje na innego uzytkownika home.pl na prawdziwe dane i potem wniosek o transfer.

Dlaczego nazywasz to sprytem?

To, czy do transferu potrzebny jest kod authinfo nie zależy ani od home, ani od większości partnerów. Obowiązek przedłużenia jest wtedy, kiedy zarejestrowało się domenę na promocji. Popieram go, gdyż w takiej sytuacji każdy rejestrował by domenę w promocji, a potem uciekał do innego rejestratora.

Kwestię fałszywego numeru może przemilczę bez żadnego komentarza. Dlaczego rejestrator miałby iść mi na rękę skoro go oszukuję? Nie mam pojęcia.

Znam przypadki kiedy transfery były załatwiane błyskawicznie, ale jeśli ktoś niepotrzebnie kombinuje i jednocześnie olewa sprawę - byli też mistrzowie, którzy męczyli ten proces przez wiele miesięcy.

Bez problemu otrzymałem z home.pl kod AuthInfo.