Domena + płatny serwer - porównanie ofert, wybór

Witam serdecznie. Mam zamiar zarejestrować nową domenę. Znalazłem różne strony z oferentami tejże sposobności zaistnienia w sieci. Mam też zamiar wykupić serwer do tej domeny. Moje pytanie, a raczej pytania brzmią: na co patrzeć? na co uważać? gdzie zarejestrować domenę oraz wykupić serwer? W zasadzie chciałbym wszystko zrobić za jednym zamachem, tzn. zarejestrować domenę i dorzucić serwer. Więc pytanie, kogo wybrać aby zrobiono to “szybko, sprawnie”. Zauważyłem też, lub nie znalazłem takiej opcji przy rejestracjach, aby nazwa konta pocztowego dla domeny (przy wykupionym serwerze) miała możliwość np. kontakt@xxxxx-xxxxx.pl …Przeważnie proponują jakieś dziwne kombinacje domeny. Pytanie także o koszty, na pewno to nie inwestycja na rok czy dwa. To inwestycja bezterminowa, więc liczy się przewidywalność kosztów, płatność co 12 miesięcy np. by po roku użytkowania opłaty nie podskoczyły o 100% za użytkowanie serwera, przedłużenia ważności domeny. Prosiłbym o opinie i sugestie co do wyboru.

  1. Domeny kupuj w miarę miarodajnych serwisach. Miałem jedną to przerywała i kupiłem inną.

  2. To samo co do serwerów…powiedz ile masz kasy na to?

  3. Nie kupuj serwera i domeny w jednym miejscu. Są promocje itd., ale gdybyś chciał potem zmienić serwer to możesz mieć problemy potem.

  4. Adres e-mail w swojej domenie możesz założyć jaki chcesz.

  5. Przedłużenie domeny jest zawsze droższe niż pierwszy rok, zwłaszcza przy promocjach musisz uważać na to (przeważnie później sobie rekompensują straty na promocji).

Domena i serwer u jednego usługodawcy to żaden problem – masz możliwość przekierowania domeny na inny serwer, jak i możliwość przekierowania domen z innych serwisów na Twój serwer.

Sprawdź ofertę firmy, z której usług zamierzasz korzystać pod kątem rozbudowy serwisu. Ja ze swojej strony mogę polecić OVH.pl – rejestrujesz domenę i serwer (na początek darmowy, dodawany do domeny .pl powinien wystarczyć), a w miarę potrzeb zamawiasz kolejne usługi i łączysz je z już istniejącym serwisem.

Co do adresu email – zakładasz dowolny, masz możliwość kombinacji np. kontakt @ domena.pl, czy też kontakt @ kowalski.domena.pl . Pamiętaj jedynie, że możesz założyć (zazwyczaj) ograniczoną liczbę kont pocztowych. Jeśli jednak zależy Ci wyłącznie na profesjonalnych adresach, a wszystko masz zamiar odbierać samemu – to zawsze możesz założyć jeden adres w domenie, a w ustawieniach serwera wprowadzić domyślny adres, dla nierozpoznanych kont. Tzn. jeśli ktoś wyśle wiadomość na kowalski @ domena.pl, a takiego adresu nie utworzyłeś, wiadomość zostanie automatycznie przekazana na adres zdefiniowany przez Ciebie – np. kontakt @ domena.pl .

‘Domena i serwer u jednego usługodawcy to żaden problem – masz możliwość przekierowania domeny na inny serwer, jak i możliwość przekierowania domen z innych serwisów na Twój serwer.’

To prawda, ale bywa że jak chcesz przekierować domenę na inny serwer to każą dopłacić koszmarne ceny (czytałem o tym na jakimś forum). Warto dokładnie przeczytać regulamin zanim takie cosik kupisz.

To co napisałem opieram na własnych doświadczeniach (nie małych) z OVH.pl, gdzie takie przekierowanie robię samemu, bezpłatnie.

Dziękuję za Wasze odpowiedzi :slight_smile: Rzeczywiscie OVH ma bardzo szeroką oferte, mnogość wyboru form hostingu jest chyba największy z jakim miałem do czynienia. Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję. Coś wybiorę na spokojnie w najbliższym czasie :slight_smile:

Od siebie dodam jeszcze, że rejestrując domenę zwróć uwagę na to przez jaki długi czas będziesz chciał ją utrzymywać. Jeśli przez 2-3 lata lub dłużej, to trzeba poszukać jakiegoś rejestratora który ma najniższe ceny przedłużeń po roku. Ja z mojej strony proponuję:

http://www.ovh.pl

http://www.2be.pl