Domena + poczta + delegacja na hosting - problem z mailem

hej,

mam dziwny problem z kontem pocztowym koleżanki. Sprawa jest następująca - mam w jednym miejscu zakupioną domenę oraz pocztę, w innym hosting… I wygląda to następująco:

NAZWA.PL

IONIC.PL

  • wykupiony hosting na który skierowane są DNS’y domeny

Strona działa pięknie, problem jest po stronie poczty gdyż nadal chcemy korzystać zniej po stronie nazwa.pl. Po kontakcie z nazwa.pl zasugerowali błędny rekord MX. Tak więc w ionic.pl jedyny MX jaki wprowadziłem to:

efekt? żaden. Nadal jak próbujemy się zalogować na pocztę korzystając z wcześniej ustalonych danych to wyskakuje błąd (że błędne dane…). Tylko, że:

  • wcześniej działało (przed delegacją dns)
  • jeśli wpiszę to samo hasło, lecz username w formie nazwa@kasiajawor.nazwa.pl to wszystko działa…

jakieś pomysły?

To nie jest tak proste do ustawienia. Nie wiem jak działa ta solopoczta, ale przy normalnej usłudze poczty powinno wyglądać tak że w ustawieniach poczty masz adres ip lub domenowe serwerów pocztowych firmy odpowiedzialnej za obsługę poczty, w tym miejscu powinieneś też określić/podać swoją domenę tak by serwer pocztowy wiedział że ma przyjmować maile z danej domeny.

Obecna konfiguracja jest nie tyle błędna co nie do końca poprawna. Powinieneś móc ustawić:

  1. w nazwa w usłudze pocztowej - dodać swoją domenę
  2. w nazwa w usłudze pocztowej - znaleźć informacje o adresach serwerów mailowych które będą zajmowały się pocztą dla Twojej domeny
  3. na serwerze NDS czyli ionic ustawić rekordy MX z adresami z pkt drugiego
  4. odczekać co najmniej 24 godziny, czasami nawet 48, na zmiany ustawień na serwerach DNS, dopiero po tym czasie możesz wykonać jakiś test.