Domena+serwer=własny mail

Witam !

Mam taki problem, mam wykupioną domene na amazonie malkos.com i mam do tego podpięty serwer na którym pracuje Ubuntu 10.04. Wie może ktoś jak zrobić własnego maila np. malkos@malkos.com. Próbowałem postfixem, ale coś mi nie wychodziło. Może mi ktoś krok po kroku pomóc i ogarnąć to ??

 

Pozdrawiam, 

Co dokładnie Ci nie wychodziło, bo wiesz

 

 

nikt specjalnie dla Ciebie poradnika pisał nie będzie, skoro jest dokumentacja techniczka, a poradników na pewno nie brakuje. Napisz z czym masz problem, co Ci nie działa i najlepiej pokaż pliki konfiguracyjne.

Postfix to MTA (przesyłanie poczty - SMTP), a potrzebny Ci jeszcze MDA (odbieranie poczty - POP3, IMAP), np. Courier lub Dovecot. Pocztę możesz przeglądać albo w kliencie pocztowym (MUA), albo zainstalować jakiś webmail, np. Squirrelmail czy Roundcube.

Jest masa poradników ‘podstaw’ a jak nie ogarniasz tematu, to podepnij domenę np. pod gmaila, lub po prostu użyj serwera przekerierowań na przesyłanie poczty na np. gmail.

Pod gmaila teraz już się bezpłatnie nie da podpiąć domeny (da się pod outlooka). Więc polecam http://lmgtfy.com/?q=ubuntu+mail+sever