Domena+serwer=własny mail


(Toxek1) #1

Witam !

Mam taki problem, mam wykupioną domene na amazonie malkos.com i mam do tego podpięty serwer na którym pracuje Ubuntu 10.04. Wie może ktoś jak zrobić własnego maila np. malkos@malkos.com. Próbowałem postfixem, ale coś mi nie wychodziło. Może mi ktoś krok po kroku pomóc i ogarnąć to ??

 

Pozdrawiam, 


(roobal) #2

Co dokładnie Ci nie wychodziło, bo wiesz

 

 

nikt specjalnie dla Ciebie poradnika pisał nie będzie, skoro jest dokumentacja techniczka, a poradników na pewno nie brakuje. Napisz z czym masz problem, co Ci nie działa i najlepiej pokaż pliki konfiguracyjne.

Postfix to MTA (przesyłanie poczty - SMTP), a potrzebny Ci jeszcze MDA (odbieranie poczty - POP3, IMAP), np. Courier lub Dovecot. Pocztę możesz przeglądać albo w kliencie pocztowym (MUA), albo zainstalować jakiś webmail, np. Squirrelmail czy Roundcube.


(bachus) #3

Jest masa poradników 'podstaw' a jak nie ogarniasz tematu, to podepnij domenę np. pod gmaila, lub po prostu użyj serwera przekerierowań na przesyłanie poczty na np. gmail.


(Qjf85631) #4

Pod gmaila teraz już się bezpłatnie nie da podpiąć domeny (da się pod outlooka). Więc polecam http://lmgtfy.com/?q=ubuntu+mail+sever