Domena .tk i firma rejestrująca

Cześć :slight_smile: ,

Planuję otworzyć małą stronkę (blog + forum), a ze nie wiem czy projekt odniesie sukces, nie chcę pakować się w domeny .pl, .net czy .com, więc postanowiłem postawić to na domenie .tk (darmowa). Jednak rejestratorów tej domeny jest wielu, i przychodzę o radę. Czy hosting http://www.dot.tk/en/index.html?lang=en jest uczciwy, i czy faktycznie domena jest za darmo bez żadnych ukrytych kosztów?

Dzięki za odpowiedzi,
Pozdrawiam

Kilka lat temu zarejestrowałem jedną domenę .tk na stronie, która podałes. Było wszystko za darmo ale, jeśli dobrze pamiętam, to trzeba było co roku tą domenę odnawiać w panelu na stronie, również za darmo. Po prostu trzeba było o tym pamietać. Nie miałem też z nimi żadnych problemów.

Jeśli myślisz o sowim projekcie poważnie, to raczej warto jednak wykupić jakąs .net czy cos takiego. W home.pl pierwszy rok kosztuje 20-30 zł. Niestety kolejne lata sa już droższe.

Chodzi o to, że z domeną .tk raczej nie będziesz miał wysokiego miejsca w wyszukiwarce.

1 polubienie

Tak, wiem, lecz po prostu chcę zobaczyć jakie zainteresowanie będzie miała strona - może nie po ilości “kliknięć”, lecz po aktywności użytkowników (planuje rozpromować to na stronach związanych z tym tematem). Jeśli aktywność/zainteresowanie będzie duże - w ten sam dzień kupuję “normalną” domenę :smiley:

A potem przy wykupieniu normalnej domeny wydasz kilka tysięcy na SEO, żeby przenieść je z darmowej. O ile wcześniej nic się nie stanie i jej z jakiegoś dziwnego powodu nie stracisz.
Koszt domeny to com lub pl 50zł/rok więc dla mnie w ogóle nie ma nad czym się zastanawiać. Jeśli nie jesteś w stanie zainwestować takich kokosów we włąsny pomysł to może lepiej sobie całkowicie odpuścić bo jeszcze dojdzie do tego koszt serwera, może trzeba będzie coś zlecić jakąś pracę przy stronie. To wszystko są większe koszty niż koszt utrzymania samej domeny.

Pierwszy rok domeny kosztuje kilkanaście złotych np na aftermarkecie :slight_smile:

1 polubienie

Jak wspomniano - nie rób scen, na początek jak wspomiano to nie są jakieś duże sumy za rok com.pl masz za 8zł, .com za 36zł, eu za 7.9zł, pl za 9.9zł. Jak przewidujesz chociaż po części sukces projektu, to weź chociaż .pl, .com i .eu, po roku zdecydujesz czy i co zostawiasz.