Domena w Niemczech , to ma sens?

Witajcie, 

 

jestem w tym zielony, ale już coś zrobiłem, a dalej to chciałbym się Was poradzić.

Otóż mam wykupioną domenę w nazwa.pl

Teraz chciałbym ją przenieść do Niemiec, tzn żeby była zaparkowana na serwerach niemieckich.

Jak się za to zabrać i komu ewentualnie zlecić, żebym nie musiał zapłacić za dużo, wiadomo, że są różne oferty na rynku, jedni tańsi, inni nie.

 

Zaznaczam, że mam zerowe pojęcie o programowaniu jakimkolwiek, więc gdyby ona była w Niemczech, to musiałaby być w serwisie, który jest przyjazny, ułatwia prowadzenie strony itd. Jeżeli niejasno się wyraziłem, to proszę o sugestie, pytania.

 

Pozdrawiam.

Dodaj domenę na serwerze niemieckim, aby utworzyły się wszystkie strefy DNS. Potem ustawiasz adresy DNS tychże serwerów w panelu zarządzania domeną u rejestratora.

 

Jak to zrobić, pytaj administratorów serwerów niemieckich z których usług korzystasz, bo aż tyle da się powiedzieć z zamieszczonego opisu.

 

Nic się całości nie trzyma.

Wróć jeszcze raz na początek myśli i napisz co już posiadasz, czego oczekujesz, co chcesz uzyskać lub osiągnąć.

ps. wróżenie z kuli to zupełnie inna branża :wink:

Dokładnie… parkowanie domeny nic nie kosztuje i można to zrobić samemu wpisując DNS’y serwera w panelu administracyjnym domeny.

 

Nie bardzo rozumiem, co znaczy przenieść domenę do Niemiec? Chcesz, żeby zamiast domena.pl była domena.de? Czy żeby niemiecka firma zarządzała domeną zamiast polskiej nazwa.pl?

 

Wydaje mi się, że chcesz mieć polską domenę (domena.pl) zarządzaną przez polską firmę (nazwa.pl — swoją drogą drogo sobie życzą za domeny), ale hosting (serwer) ma być na terenie Niemiec. Pytanie po co? Jest cała masa bardzo dobrych polskich hostingów w bardzo przystępnych cenach.

masz rację Remix, mam domenę, ale z pewnych względów chcę żeby była zaparkowana na serwerach niemieckich. Zorientowałem się, że nazwa.pl jest droga, myślę o hekko, a konkretnie o jupe.pl które mają hosting w Niemczech, a jednocześnie są po polsku i mają kreatora strony.

Hekko i Jupe to ta sama firma, to znaczy Jupe jest marką należącą do Hekko. Ja Ci polecam Hekko, bo ma lepszą ofertę cenową i bardzo ciekawy program lojalnościowy. Masz tam AdminPanel, który sprawuje się doskonale :slight_smile:

tak, ale Hekko hosting w Polsce, a Jupe w Niemczech, myślałem jednak że oferty są tak samo fajne, tzn że Admin panel nie jest ok w Jupe? i że ceny są różne? Tego nie brałem pod uwagę.

Oczywiście AdminPanel jest taki sam w Jupe, napisałem, że ogólnie AdminPanel to dobre rozwiązanie.

Ceny są różnie – wystarczy porównać cenniki. Ja obecnie jestem na jupe.pl, ale jak mi się skończy abonament to przenoszę się do hekko.pl

Nie wiem w jakim celu jest sens przeoszenia lokalizacji IP na niemieckie serwery.

Ja uzywam linuxpl - oni mają dobre ceny , a serwery są lokalizowane w niemczech.

 

Bardziej namawiam ciebie do wykupienia domeny .eu lub .de to możesz wyonać u każdego dostawcy. Nic nie zaszkodzi mieć domenę .pl i .de

Samo lokalizowanie DNS nic nie wnosi dla ciebie. To nie ma znaczenia czy domena jest zaparkowana w indonezji czy w niemczech. Zdecydowanie większe zanczenie ma nazwa domeny. A myślę, że chodzi ci o wypromowanie strony . Tu jest wiele do zrobienia np. wpisy w niemiecich katalogach które będą kierowały na Twoją domenę .de lub .eu .

ważniejsze jest to, gdzie będzie twój hosting. Niemcy nie są od nas oddalone daleko, więc luz. Jeżeli miałbyś w stanach, czy indonezji, to strona może chodzić trochę wolniej od tej hostowanej w europie. Domene możesz mieć gdzie tylko chcesz i nie będzie różnicy.