Domena za darmo?

Gdzie można znaleźć darmowe domeny??

w erze .

Jak bardzo Ci zależy na darmowej, to zobacz tutaj:

http://www.kom.pl/

Chyba subdomen :slight_smile:

Tutaj masz darmowe subdomeny:

:arrow: http://www.bee.pl

L337 Crew to co Ty podales jest chyba platne :wink:

http://Www.xt.pl i wiele innych. Wpisz w Google darmowe aliasy i ci wyrzuci całą listę.

Do niedawna było darmowe i L337 Crew pewnie nie wiedział.

http://www.4.pl

Czyli krótkie, i łatwe do zapamiętania aliasy :slight_smile:

To alias ,a nie domena :slight_smile:

Darmowe są tylko aliasy. Domen darmowych nikt ci nie da, choć firma OVH http://www.ovh.pl niedawno oferowała darmową domenę .info wraz z 1GB miejsca na serwerze, obsługą php i mysql na rok :smiley:

E tam nie da. A art.pl (dla specyficznych stron)? A subdomeny wspomniane bee.pl?

See also: http://freedns.afraid.org/ też można dostać trochę darmowych subdomen.

Subdomena to nie domena, trzeba znać tę różnicę. Nie każdy chce mieć w adresie strony jakieś beee art prv friko czy inne zbędne wyrazy…

LestatRnR każda subdomena jest domeną. np .com.pl jest subdomeną .pl

No tak, ale com, info, org itp. to skróty które mają jakieś ogólnoświatowe znaczenie prawda?? Nie muszę ci chyba tego tłumaczyć… A subdomeny be, friko, itp. to zupełnie zbędne nic nie znaczące ciągi znaków… mówią oczywiście o tym z usług jakiej firmy hostingowej się korzysta… Poza tym mając taką subdomenę np. http://www.mojastrona.prv.pl jesteśmy właścicielem tylko i wyłącznie treści zawartej pod tym adresem, ale nie samego adresu, czyli domeny/subdomeny. Jak firmie się coś nie spodoba może nam ją zabrać, usunąć lub oddać komuś innemu (bo na przykład ktoś zaproponował serwis www do którego bardziej pasuje ta nazwa subdomeny) a jak wykupimy domenę, to możemy pod jej adresem umieścić dowolny serwis, nikt nam nie będzie kołków na głowie ciosał z powodu niedopasowania nazwy domeny do treści pod tym adresem zawartej. Również jak firma zbankrutuje, bądź po prostu zakończy swoją działalność, domena przepada wraz z całą zawartością umieszczoną na serwerze (bo na ogół z subdomenami mamy jakieś miejsce serwerowe).

http://www.e3d.pl

http://www.w.pl :slight_smile: