Domofon Eura Connect - nie chce się sparować z telefonem

Ostatnio w związku z wyjazdem robię za pomoc techniczną :wink: Jest taki domofon
https://www.eura-tech.eu/monitor-eura-vda-40a3-eura-connect-czarny-ekran-7-otwieranie-2-wejsc-modul-wifi,3,334,1645

Pytanie, na jakiej zasadzie to ustrojstwo paruje się z telefonem? Dochodzę do momentu gdy w aplikacji trzeba podać hasło do Wi-Fi i dalej … domofon nie jest wykrywalny

Wnioskuję że to hasło musi być jakoś przesłane do domofonu. Przez BT, może domofon tworzy własną sieć? Nie widzę takowej. Nie zgłasza się też nic. Może najpierw trzeba domofon podłączyć do sieci WiFi ale jak to zrobić?

Zresetowałem ustrojstwo trzymając 5 sekund kluczyk. Teraz mi gada (nie wiem czy dokładnie tak po niewyraźnie mówi):

Please setup network with the mobile application

a po chwili jak odpalę szukanie urządzenia w apce:

Got wireless configuration success

Dalej apka nie widzi urządzenia.

Wideo instrukcja podłączenia zestawu wideodomofonu VDP-40A3 FENIKS | Eura-Tech - YouTube

Nadaj aplikacji najlepiej wszystkie uprawnienia, których wymaga w Androidzie. Włącz: Wi-Fi, BT, Lokalizację GPS. Na nowszych Androidach jest ograniczenie częstotliwości skanowania Wi-Fi, możesz w opcjach programistycznych to wyłączyć dla pewności.

W takich wynalazkach też bywa, że problemem jest nazwa SSID sieci Wi-FI / za długie hasło.

Dziękuję za informacje. Walczę z tematem. Na razie mam wrażenie, że domofon podłączył się do sieci WIFI ale w aplikacji dalej go nie widzę.
Upewnię się jeszcze czy na pewno jest podłączony do WIFI.

W ustawieniach routera będzie widać, czy jest podłączony.

@Domker Dzięki za pomysły. Uprawnienia nadałem wszystkie. SSID jest prosty, 14 dużych liter z myślnikami. Hasło też proste 12 znakowe alfanumeryczne.

@anon17430432 Jednak nie widać domofonu na liście urządzeń WiFi na routerze. Telefon łączy się z domofonem i wygląda na to, że wysyła mu jakoś nazwę sieci WiFi i hasło i na tym koniec

Zastanawiam się jak to połączenie telefon-domofon następuje bez udziału routera. Stawiałem na to, że domofon tworzy ukrytą sieć WiFi ale skanuję WifiInfoView - WiFi Scanner for Windows 10/7/8/Vista i żadnej ukrytej sieci nie widzę.

Po wyłączeniu BT w telefonie i próbie sparowania tak samo domofon piska, że „Got wireless configuration success” więc to raczej nie przez BT.

Ja parę dni temu parowałem smart pilota wifi. Musiałem się podłączyć do wifi routera otworzyłem aplikacje zeskanowałem kod z urządzenia wpisałem nazwe i hasło do wifi i działał.

Więc ta komunikacja odbywa się zapewne przez WIFI. Może po wprowadzeniu wszystkich parametrów telefon robi na chwile sieć ad hoc, urządzenie się podłącza, pobiera konfiguracje i podłącza do właściwej sieci.

Wiec jeżeli tobie nie działa a jest napisane success to upewnij się, że poprawnie wpisałeś nazwę sieci (zapewne pole do wyboru a nie wpisanie) i hasło

Nazwa sieci WiFi w aplikacji wpisuje się automatycznie i nie ma możliwości zmiany. Wybierana jest ta sama sieć do której podłączony jest telefon. Domofon obsługuje tylko 2.4Ghz więc się upewniłem żeby telefon sparował się również z 2.4Ghz

Brzmi logicznie z tą siecią ac-hoc. Nie pomyślałem o tym. Wysłałem zapytanie do producenta, zobaczymy co odpisze.

Wysłalem zapytanie do pomocy technicznej. Bez odzewu.

Domofon po tygodniu pojawił się aplikacji tzn można było go dodać. Nic nie było zmieniane. Zabawne.

Czyli magiczne dłonie :joy: skąd ja to znam…

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.