Domowa sieć - jaki router przebije się przez dwa stropy?

(Radeksac) #1

Witam! Posiadam aktualnie Neostradę ale chciałbym dokupić router i stworzyć domową sieć! Problem jest w tym, że mieszkanie jest dwupiętrowe tj. parter i dwa piętra! Stacjonarny komp stoi na drugim pietrze! Chciałbym dokupić laptopa, który stałby na parterze i tam z niego korzystałby mój teść! Jaki router kupić żeby sygnał przebił się przez dwa stropy lub w jakiś inny sposób to rozwiązać - najlepiej wifi bo teść chciałby z laptopa korzystać w różnych pokojach! Myślałem o zastosowaniu access pointa po przeprowadzeniu go kablem na dół! A co wy proponujecie? Jakie router i jaki access point? Jak najlepiej byłoby można to rozwiązać? A cha do routera byłby jeszcze podłączony za pomocą Ethernetu tuner ,,N" i po wifi odtwarzacz BD! !!

(boczi) #2

qpytko , proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem używając opcji EDYTUJ

(niezDarek) #3

zwykły, każdy router typu linksys wag200 albo wag54 wystarczy do łapania dobrego sygnału przez dwa stropy,

(Bor1904) #4

Wydaje mi się, że to zależy od stropów. Zaryzykuje stwierdzenia, że głownie od środowiska propagacji ponieważ między większością aktualnych routerów osiągi co do zasięgu różnią się marginalnie(chyba że mowa o jakichś niedoróbkach).

Jeżeli stropy wprowadzają ogromne tłumienie(co jest bardzo możliwe) to pewnie lepszym rozwiązaniem będzie przemyślenie zakupu AP i umieszczenie go w miejscu najsłabszego sygnału.

Pozdrawiam

(Gorgoroth) #5

A czy zamontowanie mocniejszej antenty nie wzmocniło by sygnału na dalszych odległościach?

(Bor1904) #6

W otwartym terenie na 90% tak, ale wewnątrz budynku nie koniecznie.

Tu rozmowa o podobnej sytuacji prowadzona przez autora i kilku Wi-Fi ISP:

http://www.trzepak.pl/viewtopic.php?t=2 ... 3r+antenki

(szczególnie kilka pierwszych postów, bo potem offtop leci)

Kiedyś rozmawiałem z pomocą techniczną d-linka oraz osobą prowadzącą szkolenia i sklep z bezprzewodowymi sprzętami i jest wiele przypadków gdzie antena o większym zysku (mniejszych kątach) potrafiła nawet nieco pogorszyć zasięg(odbicia,szum,kąty itd.).

Pozdrawiam

(Kpc21) #7

Najpierw zakup router z wi-fi. Postaw go na I pietrze. Jeśli zasięg będzie w całym domu to tak zostaw. Jeśli nie, dokup jeden lub dwa access pointy (w zależności od potrzeby) i rozmieść je (i router) tak, żeby w całym domu był zasięg.