Domowa sieć wi-fi - zrywanie połączenia

Mam internet Dialnet w pokoju na parterze. Router dzieli sygnał na 1 komp (kablem ok 1 m) oraz bezprzewodowo na drugi komp (na piętrze, ok 10 m). Router fakt, kiepski Edimax, ale dokupiłem antenę nadawczą Babuyaga 14 dbi, 2,4 GHz. Ma ona niby zasięg 2000 m. Komputer łączący się przez Wi-fi często zrywa połączenie a siła sygnału jest słaba. Dodam, że nie ma możliwości przestawienia routera w inne miejsce.

Proszę o pomoc. Słyszałem o tym, że mółbym zastosować tzw bridge czyli most, który odbierałby sygnał i przekazywał dalej, ale nie chce mi się wierzyć, że taka antena nie może sobie poradzić. Czy jej położenie tj pion/poziom ma znaczenie? Bo narazie stoi pionowo. Ma ktoś jakąś koncepcję? Z góry dzięki.

Podaj dokładny typ tej anteny - wydaje mi się że zakupiłeś kierunkową i tutaj może leżeć problem.

Coś takiego:

http://www.ceneo.pl/334521

Czyli kierunkowa. To źle? Bo doradzał mi sprzedawca w sklepie raczej znający się na tym

No właśnie średnio :P. Powinna w takim razie być ustawiona w kierunku, w którym chcesz dostać sygnał, jej “czoło” powinno być tak skierowane. W tym wypadku chyba to jest to czarne kółko na końcu anteny.

Lepsza byłaby chyba zwykła antena. Ewentualnie kierunkowa w formie talerza (takie coś np).

Moim zdaniem sprzedawca mocno Cię naciągnął, powinieneś zaopatrzyć się bądź w antenę taką jak proponuje Hitm3n lub jakąkolwiek dookolną.

Zamieniłem antenę nadawczą z odbiorczą, narazie działa dużo lepiej. Zobaczę jeszcze. Póki co dzięki za pomoc.

janusz27 , nazwij temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Zapoznaj się proszę z tym tematem.

viewtopic.php?f=16&t=394978