Domowe centrum multimedialne

Nie wiedziałem w którym dziale umieścić tego posta, jeśli się pomyliłem to sorki.

Chciałbym filmy ( w najróżniejszych formatach divx, mp4. mkv, rmvb itd itp )które mam porozrzucane po różnych płytach dvd, cd, poskładać w jedną całość. Myślałem o zakupie dysku zewnętrznego żeby to wszystko pomieścić ale nie wiem czy to dobry pomysł. Chciałbym móc oglądać filmy z tego dysku bezpośrednio na telewizorze ale mój telewizor nie obsługuje wszystkich tych formatów. Chodzi mi o takie domowe centrum multimedialne które bym mógł podłączyć bezpośrednio to telewizora. Macie jakieś pomysły?

Zakładam, że nie masz ochoty bawić się w konwersję. Masz router? Jeśli tak, to rozsądną opcją wydaje się dokupienie dysku sieciowego i jakiegoś taniego kompa (łatwo można będzie poszerzyć te centrum o dodatkowe możliwości - internet, YouTube, może jakieś proste gry itp.), a następnie dogranie odpowiednich kodeków. Sterowanie taką maszyną może stanowić pewien problem, ale bezprzewodowy zestaw mysz + klawiatura można kupić już za 50-100 zł - biorąc pod uwagę to, że możesz to wykorzystywać do przeglądania internetu IMHO jest to lepsze rozwiązanie niż bawienie się w zdalne sterownie komputerem lub inne wymysły. Jeśli nie masz routera, to zamiast dysku sieciowego może być dysk zewnętrzny, ale to dosyć ogranicza możliwości takiego zestawu (brak internetu), więc warto rozważyć jego zakup.