Domowe sposoby na mocowanie wentylatora

Nie działa mi ten programik - wyskakuje, że nie obsługiwany model procka mam PentiumD

No ale średnio to na wyświetlaczu jest cały czas ok 31C a w biosie w tym samym czasie ok 50st. To coś spora rozbieżność. 50st to chyba trochę dużo? No ale tam chyba i tak nic nie wymyślę.

Zamontuj ten wentyl na chipset i tyle :wink:

Niektóre programy (ogólnie wszystkie) trochę bardziej przekłamują od innych :wink: Moim zdaniem najbliżej prawdy w przypadku temperatur i odczytów z czujników jest SIV . Tak z ciekawości - napisz jaką masz obudowę, jakie i gdzie zamontowane chłodzenie , lub daj fotkę.

Hej,

Trochę dziwne… Generalnie jest tak, jak pisze Łukash - programy pokazują mniejsze i większe przekłamania, więc najlepszym sposobem jest po prostu termometr. :stuck_out_tongue:

Tak, to bardzo duża rozbieżność i z czegoś musi ona wynikać. Być może sam wyświetlacz wbudowany w obudowę przekłamuje wyniki, bądź też został błędnie zamontowany.

Jeśli chodzi o chłodzenie, to dla komfortu psychicznego załóż wentylatorek - nie będziesz się zastanawiał, czy coś się nie dzieje, a na pewno jego obecność i praca nie zaszkodzą płycie głównej. :slight_smile: I sprawdź temperatury programem, który polecił Łukash.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zrzut ekranu z programiku na zdjęciu poniżej, nie bardzo jestem wstanie ogarnąć bo tam są jakieś ujemne temperatury.

No wentylator zamontuję na wszelki wypadek z powrotem, a powiedzcie mi jeszcze czy ma znaczenie kierunek ustawienia łopatek wentylatora, w którą stronę bo teraz już nie pamiętam. Przypuszczam, że strona dmuchająca w kierunku radiatora?? Czy może odwrotnie ciągnąca w stronę radiatora?

Czy temperatura czipsetu ma wpływ na temperaturę procka, bo z nim to już nic nie zrobię, chyba że bym jakiś inny system chłodzenia montował, ale to się chyba mija z celem.

Co do obudowy to mam cały czas otwartą, niby jest wentylator też z tyłu, ale wyłączyłem bo i tak nie ma wlotu z przodu, chyba żebym zrobił i włączył, ale tak mi się wydawało że jak jest otwarta to wentylacja jest lepsza, tyle że pewnie się bardziej kurzy.

Hej,

Taka sytuacja zdarza się, gdy program źle wykrywa płytę główną, a tym samym ma problemy z odczytem danych z sensorów…

Tak, wentylator ma przedmuchiwać powietrze na radiator.

Praktycznie nie ma. Chyba że nagrzewa się tak bardzo, że podnosi znacznie temperaturę powietrza w obudowie. :slight_smile:

Generalnie wnętrze komputera jest lepiej chłodzone, gdy obudowa jest zamknięta - wtedy to w obudowie panuje lepsza cyrkulacja powietrza. Można wspomóc się dodatkowymi wentylatorami, ale tylko gdy istnieje taka konieczność - w końcu to kompromis pomiędzy głośnością i temperaturą komponentów.

Pozdrawiam,

Dimatheus