Domowej roboty kabel minijack

Chcem zrobić kabel z dwóch stron minijack z regulacją głośności… ale teraz to porobili takie kable kolorowe jakieś… i nie wiem jak to łączyć, bo zwykłe dotykanie kabli nie działa. Trzeba te kable zlutować czy coś? Jak to dokładnie sie robi?

Tu macie układ kabli:

http://img293.imageshack.us/img293/5553/untitledyn0.png

To zlutuj :stuck_out_tongue:

Tu masz dokładny schemat który powinien działać:

minijackuy4.th.jpg

No moge zlutować, ale są może jakieś inne metody… czy tylko to? ;]

EDIT: Dzięki Jarek_OSW, ale zlutować to prawda? a to odstające od potencjometra po prawej, to złoty kabelek? ;>

Potencjometr ma 3 nóżki… jedna główna i 2 boczne… w twoim przypadku potrzebujemy tylko jedna boczna gdyż potencjometr przenosi sygnał z jednej strony na druga… czyli jak przekręcisz go na prawo to będzie cisza a jak na lewo to będziesz zwiększać moc sygnału.

Ale ja mam kabelek z regulacją głośności z zestawu słuchawki/mikrofon, może na ten patent mi powiesz… :>

To w zestawach montuja potencjometry z 10 nóżkami ??

gdzie z 10’cioma? nie śmiej sie, bo ja serio w tym zielony jestem :smiley: poprostu normalnie kable odchodza jak do słucahwek i minijacka… mam fotke zrobić? -_-

To schemat połaczeń jest identyczny jak podał Jarek_OSW ,

Możesz skręcić tylko się nie zdziw jak bedzie słychać trzaski przy każdym ruszeniu kablem

Jarek_OSW ten “zbędny” kabelek, to wypadało by chociaż do masy podłączyć chyba, co nie?

No ja próbuje skręcić, ale jak tylko słysze szum… zero dźwięku ;/

Airborn niekoniecznie (do regulacji głosności potencjometr niekoniecznie musi pracować w układzie dzielnika napięcia).

A ten potencjometr od słuchawek na pewno masz dobry?

Raczej tak, działał przed tym jak go odcinałem od słuchawek… może trzeba te kable zlutowac poprostu…?

Masz schemat który ci narysowałem… i według niego wszystko połącz. Tam jak widzisz od jednej wtyczki idzie przewód i żyła biała i czerwona sie łączą bezpośrednio z drugą wtyczka a żółte żyły (po 2 na wtyczkę) łączą sie ze sobą i podłączone są pod nóżkę potencjometra.

A czy to się opłaca jak kabel chincz kosztuje z 3zł a już z jackiem 3.5 kosztuje z 3-4zł

A kto tu mówi o czinczach?? :?

Poza tym kolega chce przewód z regulacją głośności (w tym przypadku)