Domyślna przeglądarka - problem

Witam!

Mam problem z przeglądarką Opera. Jest ustawiona jako domyślna, ale mimo to linki z np okna czatu TeamSpeaka uruchamiają się w Internet Explorer. Trzeba coś dodatkowo ustawiać?

Korzystam z systemu Windows 7

Spróbuj w Panelu Sterowania, w sekcji Programy Domyślne, zmienić typ dokumentów otwieranych przez Internet Explorer na Opera.

W sekcji Programy Domyślne wszystko się zgadza. Mimo to otwiera niektóre linki przez IE. Może jest jakaś “ukryta” opcja o której nie wiem. :stuck_out_tongue:

Raczej nie ma, chyba, że w programie, z którego linki otwierasz…
Spróbuj wyłączyć IE w Panelu Sterowania w sekcji Dodaj lub usuń składniki… Zobacz, co będzie się działo wtedy :wink:

Wyłączyłem IE w menu funkcji systemu. Niestety teraz nie da się wgl otworzyć linków. Nie reaguje.

A reinstalacja teamSpeaka w takiej sytuacji?
Zainstaluj na próbę Firefoxa, albo chrome i sprawdź, czy z wyłączonym IE któreś z nich zadziała. Może to problem związany typowo z Operą?

Zainstalowałem Firefoxa i ustawiłem go jako domyślną przeglądarkę. Przy włączonej funkcji IE, odpala linki w IE. Przy wyłączonej - nie reaguje.

Edit: Być może jest to problem z samym programem TeamSpeak.

U mnie działa normalnie. Nie masz przeprowadzonych jakichś modów? protokoły i typy plików na pewno dobrze ustawione?

Przeszukaj ten wątek:
https://forum.teamspeak.com/threads/75335-TS3-v3-0-8-Links-don-t-open-anymore

Nie mam żadnych modów (nawet nie wiedziałem że takie istnieją). Ustawienia są w większości domyślne (poza opcjami mikrofonu, słuchawek etc).